Cinquecento On-Line

Internetowe forum Fiata Cinquecento

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Naklejki forum- dane do przelewu Naklejki

Nowe gadżety forum Zobacz temat
CC-FORUM na YouTube Kliknij ->

#26 2011-12-16 19:10:58

srebrny cienias
VIP
Silnik / moc / zasilanie:
Rok produkcji:
Posiadany pojazd:

Ostrzeżenia: 2

Re: Protest przeciwko rosnącym cenom paliw!

atomową to może nie ale może powtórka z WTC 2 samoloty i po sprawie,tu by jeden wystarczył

#27 2011-12-16 19:34:29

DAB
VIP
Silnik / moc / zasilanie: 700/31/FOS
Rok produkcji: 1994
Posiadany pojazd: Skoda Fabia, Honda CBF600, CC 700

Tak i paliwo od razu będzie po 2 zl. Szkoda klawiatury na dyskusje z niektórymi.

#28 2011-12-16 19:42:33

wyguh
VIP
Silnik / moc / zasilanie: 1.8/133/LPG
Rok produkcji: 2003
Posiadany pojazd: Stilo MW/Galaxy

Ostrzeżenia: 3

srebrny cienias napisał(a):

powtórka z WTC 2 samoloty i po sprawie,tu by jeden wystarczył

niektorym widze, juz weekend uderza do glowy img/smilies/stupid2 Chłopie, weź się 2x zastanów zanim coś napiszesz...

#29 2011-12-16 20:21:34

srebrny cienias
VIP
Rok produkcji:
Posiadany pojazd:

tak poza tematem co to weekend ? ja wiem co to urlop tylko

#30 2011-12-17 12:21:30

mandolina
Moderator
Rok produkcji:
Posiadany pojazd:

I w kogo uderzy ta akcja?

- w kierowców , którzy w tym czasie mają potrzebę szybko zatankować i wyjechać,
- w samych protestujących bo tankując za 1 zł za każdym razem, jeżdżąc od stacji do stacji spalą więcej paliwa niż zdążą tankować,
- w sprzedawców , którzy pracują zazwyczaj za najniższą krajową bo będą mieli zapierdziel,
- ich premie bo na większości stacji są limity dzienne i jeśli ich nie wyrobisz to zapomnij o premii.

Więc gdzie sens i logika takiego protestu?

A wszyscy protestujący jutro pojadą na stację i zatankują i  tak tyle ile im potrzeba.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."

#31 2011-12-17 17:57:29

Alanka
VIP
Silnik / moc / zasilanie: 1.3
Rok produkcji: 2001
Posiadany pojazd: Kia RIO Kombi
Serwis

Ja jeżdzę do szkoły codziennie 40 km busem - bo nie opłaca mi się autem, ale jak stoję na przystanku rano (około 6.30) i widzę co się dzieje w korkach to mnie to wcale nie dziwi, że jest jak jest.
Stańcie sobie kiedyś w godzinach kiedy wszyscy jadą do pracy, albo z niej wracają, na przystanku, lub zaobserwujcie zza kierownicy - zazwyczaj jest tak, ze jest 1 auto - 1 czlowiek. Takich aut w mieście jest tysiące, a autobusy? Czy nie możesz wziąć sąsiada i podrzucić go do pracy,a potem go odebrać? to zamiast 2 aut robi 1.
Teraz druga kwestia, ktoś tam napisał, ze to auta bogaczy - a grzyb ci w parasol! Student kupi auto za kilka stówek i jeździ, mąż auto za 20 tys, żona za 10 i każdo z nich ma swoje, a lać i jeździć muszą, bo jak się przejda pieszo to im korona z głowy spadnie.  Ci co mają kasę nie jęczą tylko tankują.
Mój tata owszem jeździ do pracy autem, ale wyjeżdza o 7, kiedy jest luźno, a nie stoi w korku o 7.40. Mama jeździ autobusami, chyba, ze ma coś dużego do przewiezienia do szkoły to wtedy ja ją zawożę. Ja jak wspomniałam codziennie 40 km w jedną stronę bujam się busem albo pkp, bo za 10 zł 80 km nie przejadę choćbym nie wiem jak się starała i jak oszczędne auto miała, a pracuję i staram się oszczędzać, bo oprócz auta mam tez inne wydatki.
Zamiast marudzić, że drogo, ze coś tam przesiądźcie się jeden z drugim na 2-3 tygonie na komunikację miejską, bądź państwową, ewentualnie na prywatnego przewoźnika i zobaczycie ile kasy zostanie w kieszeni.
Zaraz ktoś wyskoczy, ze to jest forum motoryzacyjne, że tu zyjemy autami - tak zgadzam się, tylko jak się ma pasję to się nie jęczy.

#32 2011-12-18 11:20:00

faces
Nieźle sie stara
Silnik / moc / zasilanie: 704ccm / 31KM / Aisan
Rok produkcji: 1997
Posiadany pojazd: Cinquecento Young

Witam.

jacekviola napisał(a):

Wiec zamiast tak pitolić wezcie sie do roboty i zarobcie na to paliwo. Jak wam nie starcza to polecam rower.

Dobrze gada, polać mu img/smilies/big_smile img/smilies/trink39

Ostatnio edytowany przez faces (2011-12-18 11:20:18)

#33 2011-12-18 14:02:28

ciankol899
Nieźle sie stara
Silnik / moc / zasilanie: -/-/
Rok produkcji: -
Posiadany pojazd: -

Co do cen paliw. Pojeździłem cc, na benzynie, bez gazu. Tylko samej jazdy po mieście wyszło ok. 800 km miesięcznie... Przerzuciłem się na rower (oczywiście, taki, którym da się porządnie poganiać) i na miasto nie widzę lepszej alternatywy transportu, oczywiście przy dobrej pogodzie. Pomijam już, że w wiele miejsc dostawałem się nawet szybciej niż samochodem. Od wiosny samochodem bd jeździł tylko do szkoły, a reszta rowerkiem, w taki sposób mam gdzies czy paliwo bd po 3zł czy po 8.

#34 2012-01-28 19:11:26

mandolina
Moderator
Rok produkcji:
Posiadany pojazd:

Jakie są efekty protestu? Bo jak na razie nie widzę tych dobrych tylko same złe:

- niektórzy protest potraktowali jak dobre miejsce na spot
http://www.24opole.pl/fotki/news/800.60 … e_0039.jpg

- karambol
http://kontakt24.tvn.pl/temat,karambol- … 72286.html

- tak cierpieli ci , którzy tego dnia pracowali , czy chodziło aby im utrudnić życie
http://www.youtube.com/watch?v=q7MYryeC_Gs

- a tym , którzy jechali pasem awaryjnym, jak i ci którzy próbowali im zajechać drogę powinni na podstawie filmu dowalić mandaty
http://www.youtube.com/watch?feature=pl … Gn_Q0HXj4k

Jak na razie nie znalazłem jeszcze filmu jak z powodu tego protestu ucierpiał rząd.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."

#35 2012-01-28 19:52:46

mandolina
Moderator
Rok produkcji:
Posiadany pojazd:

Protest kierowców przeciw kierowcom , dzielący na tych , którzy protestują i tych, którym się śpieszy .

A ciekawe jak tego dnia ucierpiał rząd ? Ktoś mi pokaże ?

#36 2012-01-28 20:37:53

CieniaczRider
VIP
Silnik / moc / zasilanie: 899/ 39/ wtrysk
Rok produkcji: 1996
Posiadany pojazd: Fiat Cinquecento 899

Nie sądzę img/smilies/big_smile

Dla pocieszenia: w "Wydarzeniach" gadali, że Polak przeciętnie zarabia na 2,6l wachy, zaś Bułgar jedynie na 0,9l-to tylko w ramach pocieszenia img/smilies/big_smile Inna sprawa, że w Luksemburgu mają chyba 11,5l za godzinę pracy średnio.

Tak trochę z innej beczki, poniekąd o paliwie, a poniekąd nie-u nas jest powiedzmy po 5,6zł, na Ukrainie po 3zł czy tam ile-a więc taniej.U nas cena jest wynikiem rzekomo Unii Europejskiej-i tu mam pytanie-czy mamy jakieś korzyści z bycia w UE?Chyba kasę na drogi ciągniemy, a coś poza tym?Nie wiem osobiście więc pytam xD

#37 2012-01-28 20:43:22

mandolina
Moderator
Rok produkcji:
Posiadany pojazd:

To trochę poczytaj bo z Uni mamy sporo więcej niż tylko kasę na drogi.

#38 2012-01-28 20:53:33

Ćwikła
Nieźle sie stara
Silnik / moc / zasilanie: 704/31/E95
Posiadany pojazd: Ćwikła

Jest jeszcze Plus że w Schengen i na granicy nie stoisz, poza tym wszystko na NIE-jakieś głupie pakiety klimatyczne, bajki o ociepleniu klimatu którego nie ma, nawet oscypka sobie bez licencji nie sprzedasz...Chcieliśmy wejść do Unii a weszliśmy do kibla. Co do podwyższonej akcyzy na ON-chyba każde państwo jest na tyle suwerenne, że samo decyduje o swoich sprawach a nie że UE coś narzuca. JAk im mało kasy to niech zrobią wojnę z Chinami podporządkują ich i będzie a nie zwykłych ludzi okradać. Nasz rząd też nie lepszy/.

#39 2012-01-28 21:16:51

PannaDzika
Stary wyjadacz
Silnik / moc / zasilanie: jeden-dwa16fał
Posiadany pojazd: sej.

ten karambol nie był z winy protestujących - tzn. powiedzmy że nie, bo tarasowali droge, ale to kierowca toyoty o ile nie mylę marki tego samochodu nie zachował zbytnio ostrożności i się w nich wrąbał
Większośc narzeka na UE, a może też trzeba spoglądać na to jakie mamy dobre tego strony ? Czy Polska miałaby być zawsze tym krajem be, fe... ja mam wrażenie, że od jakiegoś czasu inne narody patrzą na Nasz kraj lepszy okiem.

#40 2012-01-28 23:06:12

piotrekll1
Nieźle sie stara
Silnik / moc / zasilanie: 1108ccm3
Posiadany pojazd: cc sporting

ale pomyślcie o kierowcach tirów piszę o tym bo to mój zawód ustawa pozawala na 9h jazdy dziennie a przez takie zachowanie może któryś z nas TIROWCÓW ZABÓJCÓW ZAWALIDRÓG  WARIATÓW DROGOWYCH jak nas nazywają nie dojechał do domu na weekend i będzie w budzie siedział taka akcja jak blokowanie dróg czy paraliż stacji paliw nie ma sensu bo uderza ona w innych kierowców i w ludzi na stacjach którzy są nic nie winni cenom chcecie strajku to do warszawy a nie na drogi jakby nie media nawet by nie było o takiej akcji słychać to jest moje zdanie jak kogoś z kolegów i koleżanek obraziłem to przepraszam

#41 2012-01-28 23:24:52

dareq
Tuner
Silnik / moc / zasilanie: 1.2 8V
Posiadany pojazd: CC

Ostrzeżenia: 1

no dobra, moze forma protestu nie trafiona, moze faktycznia ubodla w zwyklych szarych uzytkownikow drog, i przez blokujacych niektorzy nie zdazyli dojechac w pewne miejsca na czas, ale skoro innej mozliwosci nie ma to co mozna zrobic ? protest na wiejskiej ? blokada sejmu ? rafinerii ?
za niektore z takich akcji mozna pojsc siedziec

dla mnie mimo iz samej formy protestu nie popieram, budujace jest ze w ponad 80 miastach w Polsce kierowcy potrafili sie "zjednoczyc" i zaakcentowac ze temat cen paliw nie jest im obojetny, wiadomo, rzad nie traci na tej akcji nic

ale jaka jest granica do ktorej spoleczenstwo wytrzyma i nie wyjdzie na ulice ?

ja sie moge o flaszke z kims zalozyc ze na euro bedzie 6,50 za ON i powyzej 6 za PB95, i mamy siedziec i czekac az bedzie 8 zl i srednio zarabaiajacy polak za godzine pracy bedzie mogl kupic litre benzyny ?

mozna ganic za forme protestu, ale czy macie lepszy pomysl ?

zalozmy abstrakcyjnie ze protest przynosi zmaierzony efekt, wtedy wsszyscy krzykacze jada pierwsi taknowac i sie ciesza, ale 15 minutowego opoznienia w dojezdzie na miejsce nikt nie przeboleje

ot Polska

#42 2012-01-28 23:43:30

CentoFun
Nieźle sie stara
Silnik / moc / zasilanie: 899/40KM/benzyna/
Rok produkcji: 1997
Posiadany pojazd: Fiat Cinquecento

dla mnie pomysł z tankowaniem za 1zł to jest całkowity bezsens, racja i to jest budujące że ludzie z tylu miast potrafią się zjednoczyć w wspólnej sprawie, ale blokowanie stacji to nie rozwiązanie, lepiej blokować strategiczne trasy w kraju jeżdżąc 40 km/h, jak rządzącym nie przyjedzie na czas niemieckie, albo czeskie piwo to może się im jakaś czerwona lampka zapali, a na ero jak benzyna przekroczy 6 zł i z 15 tysięcy ludzi nie zdąży na mecz półfinałowy do Doniecka to może się coś zmieni, chociaż nie wiadomo "ot Polska" ale ktoś ta Polską rządzi i ktoś ich wybrał img/smilies/hmm

#43 2012-01-29 08:35:08

PannaDzika
Stary wyjadacz
Silnik / moc / zasilanie: jeden-dwa16fał
Posiadany pojazd: sej.

Oj... Darek dobrze wspomniał, to że ludzie potrafią się zebrać jest czymś...
Może blokowanie dróg nie jest najlepsze, ale się coś dzieje, nie możemy czekać na to aż Nasz rząd zrobi z Nas pionków ! img/smilies/smile

#44 2012-01-29 08:41:52

piotrekll1
Nieźle sie stara
Silnik / moc / zasilanie: 1108ccm3
Posiadany pojazd: cc sporting

tak ale nie ma sposobu który by był odpowiedni img/smilies/sad można pisać listy do rządzących ale lądują w koszu blokady dróg utrudnianie normalnej pracy ludziom masakra i to jest NASZA POLSKA O KTÓRĄ WALCZYLI NASI DZIADKOWIE masakra jakaś

#45 2012-01-29 09:32:07

Ćwikła
Nieźle sie stara

Rząd nie musi z nas robić pionków bo już dawno nimi jesteśmy. Jesli ktoś pamięta kabaret TEY i scenę w sklepie jak Smoleń wchodzi, to LAskowik mu pokazuje kim jest-klientem małym jak paluszek...My jesteśmy tylko dobrzy jak trzeba iść na wybory i na nich głosować.

#46 2012-01-29 10:46:50

mandolina
Moderator
Rok produkcji:
Posiadany pojazd:

Najlepsze , że cena paliwa (nieznacznie ale) spada bo umacnia się złotówka do dolara i euro a protestujący przypiszą sobie to pewnie jako własną zasługę   img/smilies/smile

#47 2012-01-29 14:58:42

Ćwikła
Nieźle sie stara

Złotówka powinna się umacniać bo Polska gospodarka ma się dobrze i liczę, że spadnie poniżej 3zł...Więc jeśli Iran nie wywinie nic z Ormuz to spadnie wyraźniej;)

#48 2012-01-29 20:41:39

DAB
VIP
Silnik / moc / zasilanie: 700/31/FOS
Posiadany pojazd: Skoda Fabia, Honda CBF600, CC 700

Nie Iran tylko USA.

#49 2012-01-29 22:17:34

Ćwikła
Nieźle sie stara

Od kiedy to cieśnina Ormuz leży w USA?img/smilies/stupid2

#50 2012-01-29 22:45:59

mexykanin500
Nieźle sie stara
Silnik / moc / zasilanie: 1900, 70, ON / 1600, 80, PB
Rok produkcji: 1994 / 1999
Posiadany pojazd: Polonez Caro GLD / Atu Plus GSI
Serwis  

Ktoś napisał że protest przyniósł same negatywne skutki, rzekomy karambol. Jest filmik na youtube, który wiele wyjaśnia. Karambol miał miejsce na pasach, w kierunku przeciwnym, do kierunku w którym jechali protestujący.

Panie Jacku, ma Pan rację. 0,7 pomogło, Pan jak i ja, doskonale wiemy, że taka akcja niewiele zdziała, bo jednak samochód trzeba zatankować, żeby jechać w proteście, głównie chodzi o to żeby ludziom otworzyć oczy na to co się dzieje i że co po niektórzy (a domyślam się, że jest to większość, tylko niektórym żal było wydać pieniędzy na paliwo, innym się nie chciało, a inni pomyśleli "niech to zrobią inni" a jeszcze innym obecna sytuacja pasuje) mają dość takiego stanu rzeczy i zamierzają coś z tym zrobić. Wszystkich, którzy utknęli w korkach spowodowanych przez protestujących bardzo przepraszam, ale niestety, takimi prawami rządzą się protesty.

Wojna, wojną, już nie długo baryłka po 150$, czytaliście?

Ostatnio edytowany przez mexykanin500 (2012-01-29 22:51:29)

Protest przeciwko cenom paliwa - 24.03.2012 !!!

Przyłącz się do akcji w swoim mieście, nie bądźcie obojętni, razem możemy więcej !

Stopka forum