Cinquecento On-Line

Internetowe forum Fiata Cinquecento

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Naklejki forum- dane do przelewu Naklejki

Nowe gadżety forum Zobacz temat
CC-FORUM na YouTube Kliknij ->

#1 2014-07-12 15:16:49

Rasoir
Nowy
Silnik / moc / zasilanie: 700/30/PB
Rok produkcji: 1996
Posiadany pojazd: CC Van

CC 700 Van - spalanie i montaż LPG

Witajcie!

Drogą zakupu, poczyniłem za nieduże pieniądze fajnie utrzymaną "ciężarówkę" jaką jest CC 700 Van. Kupiłem ją z zakładu energetycznego i jest w całkiem przyzwoitym stanie. Dojeżdżam nią do roboty. 16km w dwie strony, spalanie wynosi ok. 6,5l/100, co uważam za wynik niezły ale nie rewelacyjny, porównując choćby Tico mojej mamy które ma 800cm i spala 5,2l/100.

Zastanawiam się czy to normalne spalanie czy kombinować coś z gaźnikiem żeby zejść niżej, pytam bo nie wiem czy to normalne czy pali za dużo. Niektórzy piszą że pali im nawet 4,2l więc różnica spora.

Czy ma sens montaż instalacji gazowej? Jak liczyłem koszty to wyjdzie mi ok. 350zł za nówkę instalację, taki zestaw:

http://autogaz-market.pl/ii-generacji-t … cznik.html

do tego przewody, butle mam z legalizacją jeszcze do 2017 roku, gniazdo do tankowania i mikser, tylko własnie jaki mikser potrzebuje? Doradźcie jakiego szukać?

Oczywiście potrzebuje jeszcze Waszej pomocy w montażu, ale bez problemu sobie z tym poradzę jeżeli mi podpowiecie w których miejscach co wsadzić img/smilies/smile

#2 2014-07-12 15:27:54

mandolina
Moderator
Silnik / moc / zasilanie:
Rok produkcji:
Posiadany pojazd:

Re: CC 700 Van - spalanie i montaż LPG

Spalanie nie jest uzależnione tylko od samochodu ale jeszcze od techniki jazdy kierującego .
Pominę już fakt pomiaru tego spalania w zależności od trasy , ilości skrzyżowań, wzniesień , korków itd...
A na tankowaniu kończąc - czy paliwo zalane pod korek, czy odpowietrznik zdążył wypluć całe powietrze z baku , czy stał lekko krzywo . Wystarczy przechylić auto o 1 cm aby móc dolać jeszcze dość sporo paliwa.
Więc takie obliczanie spalania jest bardzo umowne.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."

#3 2014-07-12 15:34:30

Rasoir
Nowy

Auto litrażowałem na trasie którą auto pokonuje codziennie, więc jest to chyba najbardziej miarodajne aby obliczyć koszt dojazdu img/smilies/smile Zalałem do pełna tak, że benzyna była pod samym korkiem, przejechałem 100km i zajechałem na CPN, weszło 6,55 litra. Połowa trasy praktycznie jest pod górę, potem z góry, jazda 75-85km/h. Nie katuje go do odcięcia img/smilies/smile

#4 2014-07-12 15:49:29

Grezes38
Moderator
Silnik / moc / zasilanie: 700/FOS/lpg
Rok produkcji: 1993
Posiadany pojazd: Cinquecento

Nie wbijesz do dowodu instalacji którą sam założysz.Tylko proszę nie pisać że się da,na forum mówimy o legalnych rozwiązaniach.

Myśl szybciej niż jedziesz, jedź wolniej niż myślisz!

#5 2014-07-12 15:52:02

Rasoir
Nowy

Auto ma wbitą w dowód instalację, ale chyba została wyciągnięta albo coś się zepsuło i nie zostało to przez energetykę naprawione przez zmianę floty, została mi tylko butla. Poza tym mam znajomego który pracuje w stacji montażu instalacji, po zamontowaniu podjadę do niego i wszystko mi sprawdzi.

Napiszcie jaki mikser podejdzie do Cieniasa.

Ostatnio edytowany przez Rasoir (2014-07-12 15:53:33)

#6 2014-07-23 02:07:18

creatura
Nowy
Silnik / moc / zasilanie: 700 / ?? / PB
Rok produkcji: 1998
Posiadany pojazd: Cinquecento

Ostrzeżenia: 2

Zakładaj!! Nie ważne ile pali, nawet jak będzie to 3 litry na 100km to i tak jedziesz z LPG o 50% taniej.....
Ja tydzień temu w swoim cieniasie sam założyłem instalację kupioną od jednego z forumowiczów. Dokupiłem tylko mikser, bo tamten niepasował (zwyczajnie poszedłem do sklepu z częściami do LPG, pokazałem odmę i powiedziałem, że w nią muszę wstawić mikser i za 35zł mi dobrali), kupiłem beczułki do rurek gazowych i nowy zawór do tankowania. Potem już tylko garaż i teraz autko śmiga aż miło.

Jeśli chodzi o mikser to jaki masz gaźnik?

Stopka forum