Cinquecento On-Line

Internetowe forum Fiata Cinquecento

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Naklejki forum- dane do przelewu Naklejki

Nowe gadżety forum Zobacz temat
CC-FORUM na YouTube Kliknij ->

#1 2015-07-28 08:54:01

Janusz05
Nowy
Silnik / moc / zasilanie: 704/lpg
Rok produkcji: 1998
Posiadany pojazd: CC 700

Silnik CC700 zasilany lpg gaśnie na niskich obrotach.

Mój CC 704ccm zasilany jest gazem przez parownik podciśnieniowy, czyli sterowany rurką podciśnienia od gaźnika, a nie cewką elektromagnesu. Silnik zapala i pracuje na lpg tylko na wysokich obrotach. Ma normalną moc i można szybko jechać, ale każda próba przejścia na bieg jałowy powoduje gaśnięcie silnika. Gaźnik Aisan, rurki sprawdziłem, na benzynie działa. Dlatego podejrzewam usterkę w parowniku, że podaje za mało albo za dużo gazu, bo i od tego też się silnik dławi. Ale jaka to może być konkretnie usterka? Może ktoś to już doświadczył? Pojawiło się to nagle, wczoraj pracował całkowicie normalnie, a dzisiaj po odpaleniu musiałem zawrócić i odstawić samochód bo tak po mieście jechać się nie da!

pozdrawiam, Janusz

#2 2015-07-29 12:07:29

Janusz05
Nowy
Silnik / moc / zasilanie: 704/lpg
Rok produkcji: 1998
Posiadany pojazd: CC 700

Re: Silnik CC700 zasilany lpg gaśnie na niskich obrotach.

Dla tych którzy przeczytali z zainteresowaniem, info o rozwiązaniu problemu: img/smilies/tongue
Przpuszczałem, że są problemy z dopływem gazu (lotnego), więc całkowicie wykręciłem i wkręciłem pokrętło regulacji biegu jałowego w parowniku. To pomogło! img/smilies/trink39 Potem wyregulowałem  gaz i śmiga jak dawniej. Jeżeli to usunęło jakiś brud z zaworka, to mam spokój img/smilies/wink Jeżeli jednak to dźwigienka się zawiesza, to kiedyś się nie uda i czeka mnie rozbiórka img/smilies/hmm

pozdrawiam, Janusz

Stopka forum