Cinquecento On-Line

Internetowe forum Fiata Cinquecento

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Naklejki forum- dane do przelewu Naklejki

Nowe gadżety forum Zobacz temat
CC-FORUM na YouTube Kliknij ->

#1 2015-10-07 10:43:09

benekb
Nowy
Silnik / moc / zasilanie: 700/FOS + LPG
Rok produkcji: 1994
Posiadany pojazd: CC 700

Wyciek z pod pokrywy pompy wody.

Witam.

Jestem tu nowy od miesiąca posiadam cc700 gaźnik Fos.

Przejdę do problemu a więc wczoraj wziełem sie za autko wymiana UPG oraz druga strona uszczelniacze pompy wody i oleju bo w otworze kontrolnym pojawial sie i kapal plyn.

Miska zdjeta uszczelniacze wymienione walek przeszlifowany lekko mial drobne wżery. Wszystko robione wg. poradnika kolegi egie.

Autko poskładane do kupy zalany olej i plyn chlodniczy pierwsze odpalenie cacy zagadal chodzi no i w otworze kontrolnym znow pare kropelek ale moze uszczelniacz musial sie ulozyc pochodzil chwile lekko sie zagrzal i zonk z otworu przestalo kapac ale zaczelo kapac z pod pokrywy pompy wody ktora byla zlozona na uszczelke papierowa z zestawu uszczelek oraz obustronnie posmarowane sylikonem czerwonym wysokotemperaturowym. Po tej akcji zdjelem jeszcze raz ta pokrywe ale uszczelka papierowa nadawala sie do smieci i zlozylem wszystko na sam sylikon dosc gruba warstwe ale bez przesady oczywiscie powierchnie oczysczone przeszlifowane i odtluszczone. zostawione na noc dzis rano ponowne zalanie plynu odpalenie i niestety powtorka z rozrywki tylko teraz ciut dalej kapie.

Miejsce wycieku:

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/910/9b86pz.jpg

Moje pytanie moze ktos mial podobny problem i pomoze go rozwiazac bo nie chce tak jezdzic bo raz szkoda plynu a dwa chwila nieuwagi za malo plynu i znow UPG padnie.

uszczelka jaka miałem to taka:

http://allegro.pl/uszczelka-pokrywy-pom … 72560.html

i zastanawiam się czy taka nie będzie lepsza i wtedy moze bez sylikonu ja zlozyc ??

http://allegro.pl/uszczelka-pompy-wody- … 18770.html

Chyba ze ktoś podpowie gdzie dostać oryginał w Warszawie.

Za wszelkie podpowiedzi będe bardzo wdzięczny dodam ze poskrecane na maksa jest wszystko bo sprawdzalem dzis jeszcze czy cos nie da się dociągnąć.

Ostatnio edytowany przez benekb (2015-10-07 10:46:23)

#2 2015-10-07 10:48:05

benekb
Nowy

Re: Wyciek z pod pokrywy pompy wody.

Sorki za post pod postem jeszcze jedno im większe obroty tym szybciej kapie po kropli ale jest kap kap
img/smilies/smile

#3 2015-10-07 16:29:36

mandolina
Moderator
Silnik / moc / zasilanie:
Rok produkcji:
Posiadany pojazd:

Pęknięcie obudowy ?

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."

#4 2015-10-07 16:31:32

tatas
VIP
Silnik / moc / zasilanie: jak najlepsze
Rok produkcji: 95,2013,2000
Posiadany pojazd: CC 903 Golf VI gti 35,Lupo
Serwis

a napisz jak dociągasz te wszystkie śrubki od pokrywy ?

#5 2015-10-07 20:04:16

benekb
Nowy

Co do pekniecia tez o tym mysle jutro bede to rozbieral jeszcze raz to obejrze dokladnie.

Co do dokrecania pierw nasadka palcami do konca wszystkie sruby i dwa ampule po kolei powiedzmy od dolnej w prawa strone. A potem z wyczuciem dociagam az poczuje opor tez w takiej kolejnosci.

Amoz e jest na to jakis sposob cos jak przy UPG ze na krzyz czy cos ?? Kulilem dzis uszczelke z tym klejem tzn. Z tym czerwonym paskiem jutro jeszcze raz rozbiore oczyszcze przeslifuje delikatnie papierkiem 800 i zloze na sucho oby sie udalo. Dodam ze skrecam majac juz temostat przykrecony do niej bo tez go nna sylikon mocowalem z papierowa uszczelka i tam sucho wiec szkoda ruszac chyba ze trzeba pokrywe sama i dopiero termosta do niej ??

#6 2015-10-08 12:10:57

benekb
Nowy

Sorki za kolejny post pod postem.

Temat do zamkniecia.

Problem rozwiazany a wiec uszczelka ta z drugiego linku z czerwonym paskiem tzw. Kleju i zlozone na sucho bez sylikonu po porzadnym oczysczeniu i odtluszczeniu powierzchni. Oraz skrecenie odpowiednim momentem kolega egie podawal 8nM ale mialem klucz od 10 wiec dalem 10 i jest ok z pod pokrywy nie cieknie . Ale zeby kolorowo nie bylo z otworu kontrolnego kapie jak kapalo po wymianie uszczelniaczy wiec obstawiam ze albo walek juz wytarty chociaz ciasno wszedl ale mial wzery ktore ile mi sie udalo spolerowalem ale mkze za malo albo cos z uszczelniaczem mialem taki z metalowa tulejka byc moze przy nabijaniu sie cos przekrzywilo czy cholera wie co. Poki co bede kontrolowal plyn dorobilem dodatkowy awaryjny pstryczek do zalaczania wentylatora i codzienna kontrola stanu plynu i do wiosny moe dojezdzi. Wtedy jak bedzie sie dobrze sprawowal wjedzie nowy walek i moze nowa miska olejowa i bedzie git majomez.

Pozdrawiam.

#7 2015-10-08 14:12:05

tatas
VIP
Silnik / moc / zasilanie: jak najlepsze
Rok produkcji: 95,2013,2000
Posiadany pojazd: CC 903 Golf VI gti 35,Lupo
Serwis

ta chodziło mi o dokręcenie na krzyż , a kapanie obserwuj miałem to z 2 razy po jakim czasie ustało

#8 2015-10-15 23:16:33

Grezes38
Moderator
Silnik / moc / zasilanie: 700/FOS/lpg
Rok produkcji: 1993
Posiadany pojazd: Cinquecento

Spróbuj ustawić uszczelniacz tak,aby nie trafiał we wżery. Jak się to nie uda,prawdopodobnie trzeba wymienić wałek.

Myśl szybciej niż jedziesz, jedź wolniej niż myślisz!

Stopka forum