Cinquecento On-Line

Internetowe forum Fiata Cinquecento

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Naklejki forum- dane do przelewu Naklejki

Nowe gadżety forum Zobacz temat
CC-FORUM na YouTube Kliknij ->

#1 2016-01-30 18:06:11

anta
Nowy
Silnik / moc / zasilanie: 704 - 30 KM - benzyna - Aisan
Rok produkcji: 1997
Posiadany pojazd: Cinquecento Young

Cienias gaśnie na wolnych obrotach

Witam - Ania tu img/smilies/big_smile
Po3ebuje Waszej pomocy panowie Magicy img/smilies/smile
Posiadam Cieniasa Young, 1997 rok, 70 tys na liczniku img/smilies/smile img/smilies/smile img/smilies/smile gaźnik Aisan - czyli japoniec.
Cienias gaśnie mi na wolnych obrotach - czyli po odpaleniu (z ssaniem i bez ssania pali od pierwszego kopa img/smilies/smile ) - jak zapodam mu trochę gazu, pyrka sobie ładnie, puszczam pedał - silnik gaśnie img/smilies/sad Ponadto auto gaśnie mi na każdym skrzyżowaniu !!!! doprowadza Mnie już to do apopleksji. Zbijam bieg na 2, wciskam hamulec żeby stanąć, silnik gaśnie img/smilies/mad - gdy podczas hamowania w międzyczasie pogazuje mu pedałem, dalej równo chodzi. Po każdej takiej akcji na skrzyżowaniu odpala z kopa za pierwszym razem. Ręce mi już opadają img/smilies/sad POMOCY. TAK SIĘ NIE DA JEŹDZIĆ.
W autko wymieniłam już linkę ssania na nową i dwa wężyki które były dziurawe - a propos wężyków to mam ich tam miliony img/smilies/hmm Nowy jest także filtr powietrza i paliwa. Co może być przyczyną awarii Mojego Cieniaska ? Jestem z Pruszcza Gdańskiego, okolice Trójmiasta czyli - może znacie i polecacie jakiś dobry warsztat co zajmuje się gaźnikami w CC, bo byłam już na dwóch warsztatach i panowie mechanicy drapią sie po głowie tylko img/smilies/hmm

Zapodaje foto spod maski:
http://zapodaj.net/a779737644624.jpg.html

Oraz wymienionych wężyków:
http://zapodaj.net/40ed01ca3a387.jpg.html

Jeśli po3eba to docykam inne fotki - tylko proszę o instrukcje jak do "downa", bo nie ogarniam jakoś tego mega img/smilies/smile

#2 2016-01-30 20:30:22

Grezes38
Moderator
Silnik / moc / zasilanie: 700/FOS/lpg
Rok produkcji: 1993
Posiadany pojazd: Cinquecento

Re: Cienias gaśnie na wolnych obrotach

Proponuję zaglądnąć na stronę kolegi wolf_89 ,znajdziesz tam większość niezbędnych informacji o tym gaźnik i jego przypadlosciach.

Myśl szybciej niż jedziesz, jedź wolniej niż myślisz!

#3 2016-01-30 20:33:28

Logan Cale
Nieźle sie stara
Silnik / moc / zasilanie: 30KM
Rok produkcji: 1995
Posiadany pojazd: CC700

#4 2016-01-31 14:39:00

anta
Nowy

yyyyy, dzięki img/smilies/smile dalej to dla Mnie czarna magia... a te wykresy, schematy i porady przewyższają Moje (skromne) zdolności manualne img/smilies/sad Może ktoś z Was jest z okolic Trójmiasta (Gdańsk, Gdynia, Sopot) lub z okolicy i poleca jakiegoś dobrego naprawiacza ???

#5 2016-01-31 18:36:49

wolf_89
VIP
Silnik / moc / zasilanie: 1.2_16v/86km/Pb95
Posiadany pojazd: CC
Serwis

Witam kolegę.

Łopatologiczne,

Foto 3 od góry śruba nr 4 z tego linku: http://cinquecentotuning.eu/aisan.opis.html

Podkręć sobie trochę obroty biegu jałowego i powinno być ok.

Jak patrzysz od zderzaka to ta śruba znajduje się z przodu gaźnika po lewej stronie.

Pozdrawiam

Zapraszam na moją stronę: Cinquecento Tuning | swap | Poradniki | Manual
--------------------------------------------------------------------------
Nie ważne czym jeździsz, ważne jak jeździsz...
Nie bryka lecz technika czyni z Ciebie zawodnika...

#6 2016-01-31 20:03:39

anta
Nowy

Dzięki !!!! img/smilies/smile jutro tam zajrze i tak zrobię jak mówisz img/smilies/smile Ania jestem img/smilies/smile

#7 2016-02-01 17:38:17

anta
Nowy

hellllo, obczaiłam dziś ta śrubkę - bardzo łatwo ją odszukałam, niestety nie poprawiło to sytuacji. I na odkręconej i na dokręconej śrubce auto gaśnie na biegu jałowym. Zdejmuje nogę z gazu, silnik umiera. Odpalam - łapie za 1 strzałem (z odpalaniem nie mam problemów najmniejszych), gazuje - jest OK, puszczam gaz - silnik dead. I ze ssaniem i bez ssania to samo. Dziś traska 70 km - ciągle to samo, przed każdym skrzyżowaniem podczas hamowania (czyli noga zdjęta z gazu) - silnik gaśnie. Odpalam i gazuje jest OK. Puszczam gaz, silnik gaśnie. Szlag Mnie już trafia. Jakieś dalsze rady ?

#8 2016-02-01 17:59:31

adamko3
Nieźle sie stara
Silnik / moc / zasilanie: 704/ 30/ Aisan
Posiadany pojazd: Fiat Cinquecento
Serwis

Na dobry początek to posprawdzałbym wszystkie przewody zgodnie ze schematami na linku podanym gdzieś tam wyżej. Może gdzieś jest nie tak podłączony.

#9 2016-02-01 20:32:09

wolf_89
VIP
Serwis

Sorry za kolegę, koleżanko img/smilies/smile nie doczytałem. Jeżeli możesz go zapalić i zostawić do zagrzania (90 stopni) to tak będzie najprościej. Wtedy należy pokręcić tą śrubą. Po każdej korekcie należy ruszyć przepustnicą gazu (można ręką z tyłu gaźnika w miejscu mocowania linki - ta dolna). Ale skoro mówisz, że próbowałaś i nie pomogło to problem może leżeć w kilku miejscach. Po pierwsze sprawdź czy masz poprawnie ustawiony i sprawny czujnik biegu jałowego (foto1 nr1), sprawny zaworu dwudrożny (przez wielu na tym forum błędnie nazywanym trójdrożny) oraz sprawny zawór iglicowy (foto4 nr 2 i 1). Tu masz link do filmików na których pokazywałem jak to wykonać http://cinquecentotuning.eu/aisan.sprawdzeniecze.html.

Warto jeszcze na wstępie wymienić dwa przewody podciśnieniowe. Pierwszy to krótki przewód idący od silnika krokowego (czarne pudelku przy zderzaku z czterema wężykami), prowadzi on do króćca dodatkowego powietrza układu głównego (foto 3 nr 6 - przód gaźnika)  oraz i ten w tym przypadku jest NAJWAŻNIEJSZY przewód idący od silnika krokowego do króćca powietrza dodatkowego biegu jałowego (foto 4 nr 4 - patrząc od zderzaka znajduje się po prawej stronie koło podłużnicy w dolnej części gaźnika. Jego wypięcie na rozgrzanym silniku powoduje automatyczne uduszenie się silnika.

Przy docinaniu przewodów podciśnieniowych staraj się zachować oryginalne długości. Osobiście odradzam kupowanie przewodów w oplocie zewnętrzy. W przypadku pęknięcia trudne je zlokalizować. Najlepsze są przewody zbrojone w środku ścianki, pomimo, że się o siebie z czasem przecierają ale przy najmniej est to widoczne i łatwe do wykrycia.

Pozdrawiam

#10 2016-02-15 16:29:05

anta
Nowy

helllo, dzięki za pomoc, komentarze i porady img/smilies/smile Cienias śmiga już jak ta lala, nie gaśnie, 3ma obroty i wogóle chodzi cacy img/smilies/smile
oddałam do naprawiacza, który wypruł wszystkie wężyki i założył nowe wg załączonych tu schematów img/smilies/smile - podciśnienie chodzi prawidłowo img/smilies/smile i coś tam jeszcze ogarnął, czego ja nie ogarniam img/smilies/big_smile polecam tego naprawiacza, jeśli ktoś jest z okolic 3City zostawię namiar na niego w tym atku od spaceach od gaźników img/smilies/smile
pozdrawiam wszystkich Cienko-maniaków img/smilies/smile Ania

Ostatnio edytowany przez anta (2016-02-15 16:29:22)

#11 2016-02-15 18:36:02

Adrys1005
Nieźle sie stara
Silnik / moc / zasilanie: 704/30/Pb95 Aisan
Rok produkcji: 1996
Posiadany pojazd: Wrotka
Serwis

Z Aisanem tak była - Jeden przewód i pozamiatane img/smilies/big_smile
Mój tak miałem w grudniu. Przy hamowaniu czy redukcji gasnął. Okazało się, że pod gażnikiem zsunął się jeden z przewodów. Założyłem,zacisnąłem i hula dalej img/smilies/smile

#12 2016-02-20 11:03:17

emper0r
Nowy
Silnik / moc / zasilanie: 704/31/PB95

Cześć
Podepnę się pod temat coby nie zakładać nowego.

Po remoncie silnika, który się przegrzał, autko dość wolno się rozgrzewa ( teraz przy około 2-3 st C na dworzu, to porzadnie sie rozgrzewa po 7-10 km ). Ale przynajmniej się nie przegrzeje img/smilies/smile Więc uważam że to ogólnie dobrze. Dodatkowo nawet jak jest rozgrzany to nieraz mi zgaśnie na dojeździe do świateł ( bieg jałowy po zrzuceniu z obrotów - powiedzmy z dwójki/trójki. Zakrztusi się i dowidzenia ( bez ssania, na ssaniu nic nie gaśnie ). Wcześniej mi tak nie gasł, no może bardzo rzadko. W każdym razie na pewno coś z aisanem jest nie halo. Dodatkowo na zimnym silniku mam problemy z odpalaniem. Czasem za 3-4 razem odpala ( to było też przed remontem ale chyba przy niższych temp. dopiero).

Dodatkowo nie wiem czy mój gaźnik został dobrze wyregulowany, był ze 3 lata temu naprawiany.
Jak wyciągnam cięgno ssania to jest dużo obrotów. Na moje oko za dużo. Aż wyje silnik.
Jak chowam cięgno to nie mogę płynnie tego regulować tylko są jakby 3 stopnie. 1 - silnik mega wyje ( cięgno wyciągniete do końca ) 2- lekkie ssanie ( cięgno schowane w 75% - tylko że przy tym na zimnym gaśnie ) - 3 cięgno schowane.
Tak to powinno działać? Chyba nie. Wydaje mi się że obroty na wyciągnietym na full ssaniu powinny byc conajmniej o 1/3 mniejsze i że reuglacja powinna być płynna. A w ogóle to według książki to ssanie powinno samo się wyłączać / chować cięgienko wraz ze wzrostem temperatury silnika ale odkąd mam to autko to nigdy tak nie działało.

Wiem, że jest tu dużo porad i są schematy ale strona cinquecentotuning.eu nie działa img/smilies/hmm
Nie wiecie czy ta strona będzie znów dostepna lub czy jest dostępna w innym miejscu?
Zanim oddam do gaźnikowca (

Ostatnio edytowany przez emper0r (2016-02-20 11:35:38)

#13 2016-02-20 11:37:56

adamko3
Nieźle sie stara
Serwis

Jak coś to napisz do gościa: cinquecento.tuning.lc@gmail.com, chętnie udziela porad.
Weź multimetr i posprawdzaj wszystko (jak Ci on odpisze co ze stroną) a znajdziesz odpowiedź. Bo tak to można zgadywać i zgadywać.

#14 2016-02-20 14:23:36

emper0r
Nowy

Ok, dzięki, napisałem im maila.
Co do miernika to mierzyłem napięcia na akumulatorze i sa poprawne.
Ale na ten moment nie wiem gdzie jeszcze mogę mierzyć, gaźnika chyba się nie sprawdzi miernikiem? img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez emper0r (2016-02-20 14:24:57)

#15 2016-02-20 18:26:45

adamko3
Nieźle sie stara
Serwis

Aisana to zmierzysz wszystko co się da bo tam w ciul elektroniki. Najlepiej sprawdź obroty czy masz katalogowe (jak umiesz to na słuch mniej więcej a jak nie to obrotomierz bedzie potrzebny),czujnik biegu jałowego i zawór dwudróżny (nazywany błędnie na większości aukcji itp trójdrożnym). Opis do tych dwóch na pewno znajdziesz w internecie, bo bez zdjęć to ciężko wytłumaczyć

#16 2016-02-20 22:55:19

wolf_89
VIP
Serwis

Witam Kolegę.

Odpisałem na maila. Strona już jest na chodzie. Mam problem z dostawcą przestrzeni na serwerze (na razie postawiłem ją na moim lapku). Jak się zapoznasz z materiałem i coś nie będzie jasne to pisz.

Pozdrawiam

#17 2016-03-04 22:10:21

emper0r
Nowy

Cześć, czytałem maila. Podbiłem trochę jałowe obroty, posprawdzałem przewody - wyglądają na całe. Są jakieś mikro-pęknięcia ale wyglądają na powierzchowne. Pokleiłem je izolacją na razie żeby sprawdzić czy w ogóle to pomoże img/smilies/wink Ale dalej potrafi zgasnąć na światłach więc póki co to nie pomogło

Stronka niestety nie działa, a chętnie bym z niej skorzystał

#18 2016-03-05 00:38:28

adamko3
Nieźle sie stara
Serwis

Żadne obklejanie izolacją nie pomoże. Nie są drogie przewody

Stopka forum