Cinquecento On-Line

Internetowe forum Fiata Cinquecento

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Naklejki forum- dane do przelewu Naklejki

Nowe gadżety forum Zobacz temat
CC-FORUM na YouTube Kliknij ->

#1 2016-05-19 18:00:41

patrick02
Nowy

Duże spalanie, częste dławienie silnika

Witam
Jestem szczęśliwym posiadaczem Cinquecento 700ccm z gaźnikiem Aisan. Jak w temacie problemem przewodnim jest ogromne zużycie paliwa sięgające podejrzewam powyżej 10l/100km. Dodatkowo zauważam problemy z ,,szarpaniem,, cienasa przy 2 i 3 biegu gdy dodaje gazu obojętnie czy gwałtownie czy powoli. Byłem dzisiaj z tym problemem u mechanika i powiedział mi że to jakiś problem z wężykiem doprowadzania powietrza do którego dostaje się paliwo i zawołał ode mnie aż 200zł za naprawę. Moje pytanie czy to rzeczywiście jakaś poważna naprawa i nie dam rady sam tego zrobić czy Pan mechanik zwyczajnie szukał klienta do oskubania?

#2 2016-05-19 18:22:55

SaimON
Stary wyjadacz
Silnik / moc / zasilanie: 999/60/PB
Rok produkcji: 2017
Posiadany pojazd: Skoda Citigo FL 5D
Serwis

Re: Duże spalanie, częste dławienie silnika

Aisan ma to do siebie, że źle wyregulowany szarpie, dławi, nie działa ssanie oraz występuje duże spalanie - prawie zawsze winą też są dziurawe wężyki podciśnienia, na które jest bardzo czuły. Zwykle wymienia się wszystkie aby uniknąć stosowania tych z mikropęknięciami. Właśnie tym radziłbym się zająć na początek - wężyki. Generalnie NIGDY nie słyszałem o dostającym się paliwie przez wężyk powietrza... A Aisana mam i trochę studiowałem na jego temat i go robiłem przez co mam teraz naprawdę świetne spalanie i kulture pracy img/smilies/smile

#3 2016-05-19 18:49:59

patrick02
Nowy

Czyli ogólnie wymiana wężyków i regulacja powinna sprawe załatwić? Jakiś koszt mniejwięcej i gdzie mogę takie wężyki zakupić? No i oczywiście czy totalny amator nie będzie miał problemu z taką wymianą bo mam rozumieć że z dojściem żadnego problemu nie napotkam przy wymianie?

#4 2016-05-19 23:12:23

studiolitek
Nieźle sie stara
Silnik / moc / zasilanie: 704 (Aisan) / 22 KW/ PB 95
Rok produkcji: 1997
Posiadany pojazd: CINQUECENTO YOUNG

Wężyki bez problemu kupisz w sklepie motoryzacyjnym, a wymiana nie jest trudna, rób każdy wężyk osobno, żeby nie pomylić.
Ssanie dobrze działa?

#5 2016-05-19 23:17:30

SaimON
Stary wyjadacz
Silnik / moc / zasilanie: 999/60/PB
Rok produkcji: 2017
Posiadany pojazd: Skoda Citigo FL 5D
Serwis

Każdy nowy wężyk docinasz na te samą długość starego i zakładasz. Pamiętaj o odpowiedniej średnicy img/smilies/wink To powinno na początek załatwić sprawę a w Aisanie i tak powinieneś to zrobić!

Stopka forum