Cinquecento On-Line

Internetowe forum Fiata Cinquecento

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Naklejki forum- dane do przelewu Naklejki

Nowe gadżety forum Zobacz temat
CC-FORUM na YouTube Kliknij ->

#1 2019-06-15 00:55:31

Gustawo
Nowy
Silnik / moc / zasilanie: 0.7 (gaźnik Weber)
Rok produkcji: 1993
Posiadany pojazd: FSM CC 700

zapieczony korek skrzyni

Hej!

Chciałem wymienić olej w skrzyni biegów w CC 700, kupiłem wszystko co potrzeba (olej i imbus do spustu oleju) i zabrałem się do roboty.
Jakież było moje zdziwienie gdy korek wlewu (ten z kwadratowym łebkiem) ani drgnął.
Chwytałem go czym się tylko dało (klucz płaski, francuz, szczypce samozaciskowe, nawet nasadka sześciokątna) a korek zamiast się odkręcić, tylko się cały obrobił i jest już bardziej okrągły niż kwadratowy.

Teraz pojawia się pytanie: JAK TO ODKRĘCIĆ? Bo już nie wiem i tzw. szlag mnie zaraz trafi img/smilies/smile

Mam wykrętaki, więc myślałem żeby rozwiercić korek i wykręcić pozostałość wykrętakiem, ale potem zauważyłem że dam radę wiercić tylko na ukos bo wiertarka się nie mieści..
Myślałem też o naspawaniu nakrętki sześciokątnej, ale ani nie mam spawarki ani nawet nie umiem spawać..

Jak co korek może zostać doszczętnie zniszczony, byleby wyszedł. Już dokupiłem nowy img/smilies/wink

Ostatnio edytowany przez Gustawo (2019-06-15 01:03:59)

Moja srebrna strzała img/smilies/big_smile
FSM CC 700 - 1993r, gaźnik Weber

#2 2019-06-15 08:34:47

Grezes38
Moderator
Silnik / moc / zasilanie: 700/FOS/lpg
Posiadany pojazd: Cinquecento

Re: zapieczony korek skrzyni

W domu raczej nic do korka nie dospawasz,bo to stop aluminium. Spróbuj go delikatnie podgrzać,może ruszy. Możesz spróbować młotkiem i przecinakiem. Wykrętakiem raczej się nie uda,bo to stosunkowo miękki materiał i wydaje mi się,że prędzej obrócisz wykrętak,niż korek ruszy.

Myśl szybciej niż jedziesz, jedź wolniej niż myślisz!

#3 2019-06-22 02:44:15

Gustawo
Nowy
Silnik / moc / zasilanie: 0.7 (gaźnik Weber)
Posiadany pojazd: FSM CC 700

Re: zapieczony korek skrzyni

Głupi korek ani drgnął mimo zastosowania wszystkich możliwych pomysłów (z wyjątkiem spawania) po jakiś dwóch godzinach walki machnąłęm na niego ręką i wlałem olej wężykiem przez odpowietrznik. W końcu olej wymieniony img/smilies/wink

Moja srebrna strzała img/smilies/big_smile
FSM CC 700 - 1993r, gaźnik Weber

Stopka forum