Cinquecento On-Line

Internetowe forum Fiata Cinquecento

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Naklejki forum- dane do przelewu Naklejki

Nowe gadżety forum Zobacz temat
CC-FORUM na YouTube Kliknij ->
  • Index
  •  » Off Topic
  •  » Światła do jazdy dziennej- przepisy oraz naciągacze z allegro.

#26 2011-08-07 10:33:46

jacekviola
VIP
Silnik / moc / zasilanie: ON / ON
Rok produkcji: 2007 / 2004
Posiadany pojazd: VW Golf V Variant / mercedes w168

Ostrzeżenia: 2

Re: Światła do jazdy dziennej- przepisy oraz naciągacze z allegro.

Brutal123 napisał(a):

lukk9314 napisał(a):

widze że troche zmieniło sie w temacie swiateł dziennych ledy znacznie potaniały znalazłem takie coś niby homologacja E4 i RL jest
co wy na to?

http://allegro.pl/swiatla-dzienne-8-led … 41931.html

Mam takie same od kilku miesięcy i w jednym już dwie diody słabiej świecą więc nie wiem czy nie lepiej dołożyć do jakichś firmowych.

oo, to mozesz mi laskawie powiedziec co sklonilo cie do ich montazu? oszcedzasz na paliwie i zarówkach? oszczednosci jakie poczyniłes pozwolily na zwrot kosztów zakupu tych lamp i dalej pozwalają oszczedzać ?

#27 2011-08-07 12:12:03

Brutal123
Nieźle sie stara
Silnik / moc / zasilanie: 1.1 / 55/PB95
Rok produkcji: 1996
Posiadany pojazd: ccs

Tak byłem na tygodniowych wczasach w Chorwacji za te oszczędności img/smilies/big_smile  Tak więc polecam wszystkim LED-y img/smilies/smile

#28 2011-08-07 17:17:47

jacekviola
VIP

Brutal123 napisał(a):

Tak byłem na tygodniowych wczasach w Chorwacji za te oszczędności img/smilies/big_smile  Tak więc polecam wszystkim LED-y img/smilies/smile

czyli jak myslalem - zero argumentów. Nie mam wiecej pytań.

#29 2011-08-07 22:41:09

ciankol899
Nieźle sie stara
Silnik / moc / zasilanie: -/-/
Rok produkcji: -
Posiadany pojazd: -

Czytałem w teście gdzieś, oszczędność w ciągu roku to kilkadziesiąt złotych... Na Chorwację nie starczy img/smilies/big_smile Ja tam jestem za zwykłymi światłami mijania, cienki nie spala tyle wachy, żeby jeszcze trzeba było na żarówkach oszczędzać img/smilies/wink.

#30 2011-08-07 23:33:49

wyguh
VIP
Silnik / moc / zasilanie: 1.8/133/LPG
Rok produkcji: 2003
Posiadany pojazd: Stilo MW/Galaxy

Ostrzeżenia: 3

jak ktos oszczedza te kilka/kilkanascie zlotych miesiecznie to niech sie na eco driving zapisze img/smilies/tongue

#31 2011-08-08 07:00:46

jacekviola
VIP

ciankol899 napisał(a):

Czytałem w teście gdzieś, oszczędność w ciągu roku to kilkadziesiąt złotych... Na Chorwację nie starczy img/smilies/big_smile Ja tam jestem za zwykłymi światłami mijania, cienki nie spala tyle wachy, żeby jeszcze trzeba było na żarówkach oszczędzać img/smilies/wink.

dokładnie. Różnice w spalaniu sa tak minimalne że w zasadzie pomijalne. Więcej zdziala sie tzw oszczednym sposobem jazdy niz wsadzaniem swiateł dziennych.
Jeszcze moge zrozumieć wsadzanie takich swiatel do samochodów z fabrycznymi ksenonami gdzie palniki faktycznie są drogie. Ale w normalnych autach img/smilies/stupid2 Ludzie po prostu nie potrafią liczyć. Ani myśleć.

#32 2011-08-08 08:13:09

faces
Nieźle sie stara
Silnik / moc / zasilanie: 704ccm / 31KM / Aisan
Rok produkcji: 1997
Posiadany pojazd: Cinquecento Young

Witam.
Chciałem takie światła zamontować u siebie w CC, ale po przeczytaniu kilku artykułów, jak i tego tematu, rezygnuje z tego pomysłu. Od marca tego roku mam prawo jazdy i myślę, że wyrobiłem sobie nawyk włączania świateł mijania zanim ruszę w drogę. Jeżeli chodzi o oszczędności w skali kilkudziesięciu złotych na rok to myślę, że nie ma sensu bawić się w światła do jazdy dziennej na LED-ach.

#33 2011-08-08 10:12:18

drozdzu126p
Nieźle sie stara
Silnik / moc / zasilanie: 899/39/PB+LPG
Rok produkcji: 1996
Posiadany pojazd: Cinquecento S

Ale można połączyć eco-driving z tymi LED-ami. Coś się więcej może uzbiera.

#34 2011-08-08 10:14:55

jacekviola
VIP

drozdzu126p napisał(a):

Ale można połączyć eco-driving z tymi LED-ami. Coś się więcej może uzbiera.

zartujesz, prawda?

#35 2011-08-08 10:36:07

hektorr
VIP
Silnik / moc / zasilanie: 1598 / 75 / Pb95
Rok produkcji: 1992
Posiadany pojazd: Opel Vectra

jacekviola napisał(a):

ciankol899 napisał(a):

dokładnie. Różnice w spalaniu sa tak minimalne że w zasadzie pomijalne. Więcej zdziala sie tzw oszczednym sposobem jazdy niz wsadzaniem swiateł dziennych.
Jeszcze moge zrozumieć wsadzanie takich swiatel do samochodów z fabrycznymi ksenonami gdzie palniki faktycznie są drogie. Ale w normalnych autach img/smilies/stupid2 Ludzie po prostu nie potrafią liczyć. Ani myśleć.

chodzi o "komfort wymiany" żarówki gdzie np trzeba zdjąć zderzak czy nadkole... wtedy dzienne są jak najbardziej na miejscu, a poza tym świateł sie powinno używać po zmroku, w domu też zapalacie światła w dzień?

Ostatnio edytowany przez hektorr (2011-08-08 11:15:36)

Powyższy post wyraża jedynie opinie autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

#36 2011-08-19 10:56:01

lukk9314
Stary wyjadacz
Silnik / moc / zasilanie: 1600cm/100/Pb 95 +LPG
Rok produkcji: 1994
Posiadany pojazd: Opel Astra F

jacekviola napisał(a):

Brutal123 napisał(a):

lukk9314 napisał(a):

widze że troche zmieniło sie w temacie swiateł dziennych ledy znacznie potaniały znalazłem takie coś niby homologacja E4 i RL jest
co wy na to?

http://allegro.pl/swiatla-dzienne-8-led … 41931.html

Mam takie same od kilku miesięcy i w jednym już dwie diody słabiej świecą więc nie wiem czy nie lepiej dołożyć do jakichś firmowych.

oo, to mozesz mi laskawie powiedziec co sklonilo cie do ich montazu? oszcedzasz na paliwie i zarówkach? oszczednosci jakie poczyniłes pozwolily na zwrot kosztów zakupu tych lamp i dalej pozwalają oszczedzać ?

proponuje też na parkigu włączac swiatła i w garażu bo przecież lepiej widac ?

w niemczech jakos nie trzeba jeździc na swiatłach mijania widac ze normalniejszy kraj

dwie zarówki mijania to 110 W do tego tylne i podswietlenie tablicy. Z powietrza ani ze słonca podejrzewam ze ta energia sie nie bierze. A cały ten nakaz jazdy na swiatłach to podejrzewam ze to tylko taki kupiony nakaz w skali kraju to nie sa takie małe pieniądze

#37 2011-08-19 17:16:44

Wojtekl
Nieźle sie stara
Silnik / moc / zasilanie: 1.1 54KM / 1.6 100KM
Rok produkcji: 2003 / 2002
Posiadany pojazd: Fiat Panda / Seat Leon

Daliby sobie już spokój z tym durnym przepisem nakazującym jazdę w dzień na światłach. Tym bardziej, że światła do jazdy dziennej nie współdziałają ze światłami pozycyjnymi z tyłu. Więc jaki to ma sens? Tak samo zamontowane malutkie ledy w miejscach na światła przeciwmgłowe - no rzeczywiście takie oświetlenie jest super widoczne... Albo traktujemy się poważnie i jeździmy na pełnym i normalnym oświetleniu (tył i przód), albo dajmy sobie spokój z takimi "prowizorkami" ustawowymi.
Najlepiej niech jeszcze państwo nakaże produkowanie aut tylko w kolorze białym i wtedy samochody będą jeszcze bardziej widoczne na drodze!
Jeżeli ktoś w słoneczny dzień nie widzi aut na drodze, to niech lepiej odda prawko i nie wsiada za kierownicę.
No ale przyszedł do paru posłów jakiś producent żarówek samochodowych, albo przełączników, dał im kase w łape za przegłosowanie ustawy i się cieszy.

#38 2011-08-19 20:21:32

jacekviola
VIP

lukk9314 napisał(a):

proponuje też na parkigu włączac swiatła i w garażu bo przecież lepiej widac ?

jak widze niczego nie zrozumialeś z powyższych postów? Faktycznie, w tym kraju umiejetnosc czytania ze zrozumieniem to trudna sztuka img/smilies/stupid2

Ale wyjasnie skoro nalezysz do tych wolniej myslących :

Nie wypowoiadam sie na razie o zasadnosci nakazu. Pisze tylko że zasadnosc zakupu swiatel dziennych z uwagi na "oszczednosci" jest żadna.

lukk9314 napisał(a):

dwie zarówki mijania to 110 W do tego tylne i podswietlenie tablicy. Z powietrza ani ze słonca podejrzewam ze ta energia sie nie bierze.

oczywiscie ze nie. Ale nadal żywię nadzieję że na lekcjach matematyki i fizyki byłeś w miarę uważny i potrafisz sobie policzyć ten GIGANTYCZNY wzrost poboru energii? img/smilies/lolimg/smilies/lol

lukk9314 napisał(a):

A cały ten nakaz jazdy na swiatłach to podejrzewam ze to tylko taki kupiony nakaz w skali kraju to nie sa takie małe pieniądze

jaasne. A w Smoleńsku był zamach img/smilies/stupid2img/smilies/stupid2

A w temacie zasadności nakazu... Słuszny czy nie? IMO i tak i nie. W terenie zabudowanym to moim zdaniem bzdura. Ale poza terenem zabudowanym.. Jeżdzę samochodem równo 21 lat. Niemal codziennie. I WIELOKROTNIE przekonałem się , nawet w słoneczne dni, że dzieki swiatłom samochody były zauwazalne znacznie szybciej. I nie bój żaby, pingli nie mam a wzrok mam niezły.
Nabierzesz doswiadczenia za kierownica i może z czasem sie przekonasz.

#39 2011-08-19 22:38:51

mancioch
Stary wyjadacz
Silnik / moc / zasilanie: 704/30/ FOS
Posiadany pojazd: CC 700

Oszczędności z używania świateł do jazdy dziennej są faktycznie zbyt małe i niewidoczne,żeby je liczyć. Mimo wszystko są. Osobiście jeżdżę 80 % w ciągu dnia, myślę że u innych kierowców jest podobnie.
Trzeba brać pod uwagę  korzyści z używania świateł do jazdy dziennej i usterki spowodowane jazdą na światłach mijania ( Przepalające się częściej żarówki oświetlenia zewnętrznego i oświetlenia deski rozdzielczej, panela ster.ogrzewaniem itp, przegrzewające się oprawy żarówek,kostki lamp, obciążona i przegrzana instalacja oświetlenia powodująca z czasem spadki napięcia,wypalające się przełączniki i przekaźniki) to te najczęstsze.
Nasze pojazdy na wł.światłach mijania pobierają ok 160W energii która jest nie bez znaczenia dla trwałości alternatora i akumulatora. W przypadku CC 700 na biegu jałowym odczuwalne jest obciążenie silnika po włączeniu świateł mijania, szczególnie na biegu jałowym, zimą kiedy sprawność akumulatora spada.
To tak od siebie...Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez mancioch (2011-08-19 22:41:57)

#40 2011-08-19 23:05:51

Kafel_SX
Nieźle sie stara
Silnik / moc / zasilanie: 899 cm3 /41/ Benzyna ;]
Posiadany pojazd: CC Różowy SX
Serwis

mancioch napisał(a):

Oszczędności z używania świateł do jazdy dziennej są faktycznie zbyt małe i niewidoczne,żeby je liczyć. Mimo wszystko są. Osobiście jeżdżę 80 % w ciągu dnia, myślę że u innych kierowców jest podobnie.
Trzeba brać pod uwagę  korzyści z używania świateł do jazdy dziennej i usterki spowodowane jazdą na światłach mijania ( Przepalające się częściej żarówki oświetlenia zewnętrznego i oświetlenia deski rozdzielczej, panela ster.ogrzewaniem itp, przegrzewające się oprawy żarówek,kostki lamp, obciążona i przegrzana instalacja oświetlenia powodująca z czasem spadki napięcia,wypalające się przełączniki i przekaźniki) to te najczęstsze.
Nasze pojazdy na wł.światłach mijania pobierają ok 160W energii która jest nie bez znaczenia dla trwałości alternatora i akumulatora. W przypadku CC 700 na biegu jałowym odczuwalne jest obciążenie silnika po włączeniu świateł mijania, szczególnie na biegu jałowym, zimą kiedy sprawność akumulatora spada.
To tak od siebie...Pozdrawiam.

Popieram img/smilies/smile

#41 2011-08-19 23:06:09

Alanka
VIP
Silnik / moc / zasilanie: 1.3
Rok produkcji: 2001
Posiadany pojazd: Kia RIO Kombi
Serwis

Mancioch brawo za jazdę 19 godzin w ciągu 1 dnia... ;/
Co do obciążania silnika uważam, ze to istna bzdura... Więcej energii pobierze wam CA (o wpływie tegoż wynalazku na obciążenie silnika to nikt nie pamięta?) niż ta głupia żarowka...

Zgadzam sie z Jackiem, auta nawet w dni słoneczne są łatwiej zauważalne gdy mają włączone światła mijania, o dniach pochmurnych nie wspominam, bo to oczywiste.

Dwa zdania podsumowania- ci którzy wymieniają normalne światła na swiatła dzienne szukają oszczędności, których nie ma i mogą się kłócić a racjonalnych powodów na zamianę tych świateł i dobroczynnego wpływu ich wymiany dla samochodu nie przedstawią, bowiem słowa o oszczędności i obciążaniu silnika u części użytkowników wywołują śmiech.
To tyle.

#42 2011-08-19 23:29:10

mancioch
Stary wyjadacz

Alanka napisał(a):

Co do obciążania silnika uważam, ze to istna bzdura... Więcej energii pobierze wam CA (o wpływie tegoż wynalazku na obciążenie silnika to nikt nie pamięta?) niż ta głupia żarowka...

Zgadzam sie z Jackiem, auta nawet w dni słoneczne są łatwiej zauważalne gdy mają włączone światła mijania, o dniach pochmurnych nie wspominam, bo to oczywiste.

Dwa zdania podsumowania- ci którzy wymieniają normalne światła na swiatła dzienne szukają oszczędności, których nie ma i mogą się kłócić a racjonalnych powodów na zamianę tych świateł i dobroczynnego wpływu ich wymiany dla samochodu nie przedstawią, bowiem słowa o oszczędności i obciążaniu silnika u części użytkowników wywołują śmiech.
To tyle.

Popieram jazdę na światłach, ale wymiany świateł Alanka nie zalecam. Racjonalnych,technicznych powodów podałem chyba wystarczająco.Obciążenie silnika jest naturalne, a ciekawostką w CC700 że nawet odczuwalne.
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez mancioch (2011-08-19 23:31:27)

#43 2011-08-19 23:43:35

mancioch
Stary wyjadacz

Alanka napisał(a):

To tyle.

Tak dla zrozumienia :"Osobiście jeżdżę 80 % w ciągu dnia"  tzn 80 % czasu spędzanego za kierownicą przypada na porę dnia (od świtu do zmierzchu ) Myślę że o CA każdy pamięta ale nie ma obowiązku używania i to nie w temacie w ogóle.

#44 2011-08-19 23:43:50

Alanka
VIP
Serwis

Czy to znaczy, że włączałbyś światło tylko poddas jazdy nocą?
Może wyłącz w takim razie jeszcze radi, podświetlenie deski, światło wewnętrzne itd, bo wszystkie te elementy obciążają silnik...

Tyle lat Polski Naród i inni jeździ Cieniasami i innymi autami na normalnych seryjnych światłach mijania i jakoś auta nie traciły na mocy, silniki nie wołały o pomstę do nieba z przeciążenia itd,a teraz nagle staje się to wielkim problemem... Czy naprawdę nie można jeździć tak jak jest?

edit.
CA się podpina pod twoja wypowiedź o obciażaniu silnika, dlatego go w tym poście zawarłam.

Ostatnio edytowany przez Alanka (2011-08-19 23:47:08)

#45 2011-08-19 23:55:41

mancioch
Stary wyjadacz

Alanka napisał(a):

Czy to znaczy, że włączałbyś światło tylko poddas jazdy nocą?
Może wyłącz w takim razie jeszcze radi, podświetlenie deski, światło wewnętrzne itd, bo wszystkie te elementy obciążają silnik...

Tyle lat Polski Naród i inni jeździ Cieniasami i innymi autami na normalnych seryjnych światłach mijania i jakoś auta nie traciły na mocy, silniki nie wołały o pomstę do nieba z przeciążenia itd,a teraz nagle staje się to wielkim problemem... Czy naprawdę nie można jeździć tak jak jest?

edit.
CA się podpina pod twoja wypowiedź o obciażaniu silnika, dlatego go w tym poście zawarłam.

Dwa posty wyżej napisałem że popieram jazdę na światłach."Tyle lat.." nie było wtedy obowiązku jazdy na światłach. Nikt wielkiego problemu ani przeciążenia wołającego o pomstę nie odczuwa, a w temacie skupiamy się na sprawach dotyczących użytkowania świateł do jazdy dziennej.

#46 2011-08-20 00:11:49

Alanka
VIP
Serwis

przynajmniej od pięciu lat jest taki obowiązek, być może doczekamy się czasów jak w Austrii gdzie taki obowiązek jest już wycofany.

#47 2011-08-20 00:23:23

mancioch
Stary wyjadacz

Przedwczoraj montowałem w Fiacie Grande Punto w którym co 2-3 miesiące padała żarówka ten zestaw:
http://moto.allegro.pl/swiatla-lampy-do … 39101.html
Jakość wykonania na dobrym poziomie, z wyjątkiem przewodów w zestawie.
Diody Flux o łącznej mocy 4W, intensywne białe światło.

#48 2012-12-01 00:17:33

stanleus
VIP
Silnik / moc / zasilanie: 1.6/90 kucuf/ wierny mieszance PB i LPG
Rok produkcji: 1998
Posiadany pojazd: megane I

Stwierdzam, że wprowadzenie obowiązku jazdy na światłach był tylko po to, aby zwiększyć sprzedaż paliwa. po montażu świateł do jazdy dziennej (5xdiody SMD 1W) spalanie gazu spadło o pół litra! Sam się dziwiłem, ale w lecie przy jeździe w trasie schodziłem do 8,3, a po montażu dziennych, przy dzisiejszym tankowaniu wyszło mi równe 8l gazu przy mieszanym trybie, a tankowałem tydzień temu. Porównawszy, gdybym jeździł w trasie na pewno zszedłbym grubo poniżej 8l img/smilies/smile

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Koledzy nazywają Go Pikaczento. Rodzina- kukuryźnik. A ja nazywam Go poprostu Cintek lub Docent:)
http://cento.p2a.pl/viewtopic.php?id=1783
http://cento.p2a.pl/viewtopic.php?id=15847&p=1

#49 2013-04-13 19:45:09

Johny
Nieźle sie stara
Silnik / moc / zasilanie: 899/41/benzyna
Posiadany pojazd: Cinquecento

0,5 litra gazu po 2,7 daje 1,35 zł na 100 kilometrów...
Bo ja wiem... Jak dla mnie to brzydko wygląda i nie oszpecę swojego wozidła tym szkaradztwem, to tyle ode mnie...

"Sex is like a gun
You aim, you shoot, haha
You run..." img/smilies/wink
//Mój białas: http://cento.p2a.pl/viewtopic.php?id=20109

#50 2013-04-13 22:57:13

stanleus
VIP
Silnik / moc / zasilanie: 1.6/90 kucuf/ wierny mieszance PB i LPG
Posiadany pojazd: megane I

Johny napisał(a):

0,5 litra gazu po 2,7 daje 1,35 zł na 100 kilometrów...
Bo ja wiem... Jak dla mnie to brzydko wygląda i nie oszpecę swojego wozidła tym szkaradztwem, to tyle ode mnie...

Jakby każdy szedł tym tokiem myślenia to ludzie by nie zakładali gazu. na 1000km masz 13,7. Na 10k km masz 137 zł. Im więcej się jeździ tym więcej się zwraca img/smilies/smile a jak dużo za widoka jeździsz to lampy się nie wypalają, żarówki dłużej działają img/smilies/smile a pozatym moim zdaniem ładnie w nocy świeci img/smilies/smile

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Koledzy nazywają Go Pikaczento. Rodzina- kukuryźnik. A ja nazywam Go poprostu Cintek lub Docent:)
http://cento.p2a.pl/viewtopic.php?id=1783
http://cento.p2a.pl/viewtopic.php?id=15847&p=1

• Index
  •  » Off Topic
  •  » Światła do jazdy dziennej- przepisy oraz naciągacze z allegro.

Stopka forum