Cinquecento On-Line

Internetowe forum Fiata Cinquecento

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Naklejki forum- dane do przelewu Naklejki

Nowe gadżety forum Zobacz temat
CC-FORUM na YouTube Kliknij ->
Z dnie 2 marca 2020 Hosting VGH.pl konczy dzialalnosc, dane stron zostana zabezpieczone, jesli chcesz przeniesc strone na swoj serwer lub ustawic przekierowanie napisz na pomoc@ehmediagroup.net

#1 2010-10-25 15:59:17

Patrick100
Nowy
Silnik / moc / zasilanie: 900
Rok produkcji: 1996
Posiadany pojazd: Fiat Cinquecento Soleil

Zakup DOBREGO CB :D

Witam. A więc do rzeczy. Potrzebuje abyscie mi doradzili zakup dobrego ale naprawde dobrego radia cb. Cos z kazdej pułki. Chodzi o to ze sie nie znam na tym sprzecie. Nie chcem przeplacic tylko dlatego ze jakas firma jest znana. Pomocy ! Niech kazdy wniesie cos od siebie. Pozdrawiam.

#2 2010-10-25 17:15:57

stanleus
VIP
Silnik / moc / zasilanie: 1.6/90 kucuf/ wierny mieszance PB i LPG
Rok produkcji: 1998
Posiadany pojazd: megane I

Re: Zakup DOBREGO CB :D

Uniden pro 520 xl. Jeżeli trafisz na Niego, bierz bez wahania. ok 250-300zł

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Koledzy nazywają Go Pikaczento. Rodzina- kukuryźnik. A ja nazywam Go poprostu Cintek lub Docent:)
http://cento.p2a.pl/viewtopic.php?id=1783
http://cento.p2a.pl/viewtopic.php?id=15847&p=1

#3 2010-10-25 19:20:13

Patrick100
Nowy

aż taki dobry ? ;D

#4 2010-10-25 19:29:07

22
Nowy
Silnik / moc / zasilanie:
Rok produkcji:
Posiadany pojazd:

Ponoć bardzo dobry, ale są tam jakies problemy zgodności z nim tak jak z moją ex cobrą DX IV

W styczniu 2007r Prezes Urzędu Kontroli Elektronicznej wydał decyzję o wpisaniu radyjek CB Uniden 520 i 510 XL do "Rejestru  wyrobów niezgodnych z zasadniczymi wymaganiami" - nr wpisu 474 i 475. Jako powód podane jest "deklaracja zgodności wystawiona przez osobę nie uprawnioną, - wyrób nie spełnia wymagań normy zharmonizowanej ETSI EN 300 433-1-2000, przywołanej w deklaracji zgodności".  Tym samym używanie tych radyjek staje się sprzeczne z prawem. Pewnie dlatego nie można ich znaleźć w sklepie, a aukcje Allegro są usuwane przez administratorów.

Jest to duża strata dla zmotoryzowanych miłośników CB. Radia miały i mają swoich wielu wielbicieli. Bardzo dobry odbiornik, niskie szumy, małe rozmiary i cena o wiele niższa od swojego pierwowzoru Presidenta Johny ....

Ja mam - kupiłam od kolegi z tego forum - Alan 109 + antenką Premier ML-145 już po dostrojeniu, śmiga fajnie img/smilies/smile

http://cokupic.pl/produkt/MIDLAND-ALAN-109

Ale najlepiej o CB to zapytaj kolegę : jacekviola

#5 2010-10-25 19:31:16

Patrick100
Nowy

ale zabroniony w Polsce ... a z tym wiążą sie kłopoty których wolałbym uniknąć. Więc moze propozycja innego  radyjka ????

#6 2010-10-25 21:42:12

kwa5
Nieźle sie stara
Silnik / moc / zasilanie: 999cm/45km
Posiadany pojazd: FIAT UNO

Ja używam Unden pro 510 xl i nie miałem z nim problemów. Polecam unideny choć są "nielegalne" img/smilies/tongue
do tego mam antenke hustler 100 i nic nie narzekam

Ostatnio edytowany przez kwa5 (2010-10-25 22:32:25)

http://www.ilespala.pl/obrazek/1110/3/1

#7 2010-10-25 22:27:34

stanleus
VIP
Silnik / moc / zasilanie: 1.6/90 kucuf/ wierny mieszance PB i LPG
Posiadany pojazd: megane I

ja z tym radiem niejedną kontrolę przeszedłem pytałem specjalnie niebieskich i powiedzieli, że nic nie zrobią jak ktoś wozi takie radio. na przeglądzie facet powiedział, że wpis jest dla picu, a nikt GO nie respektuje. ja teraz pod to radio będę podpinał ponownie midlanda ML-145:D i tym razem dam Go w prawidłowe miejsce- na środek dachu:)
Unideny górą!img/smilies/big_smile

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Koledzy nazywają Go Pikaczento. Rodzina- kukuryźnik. A ja nazywam Go poprostu Cintek lub Docent:)
http://cento.p2a.pl/viewtopic.php?id=1783
http://cento.p2a.pl/viewtopic.php?id=15847&p=1

#8 2010-10-26 20:30:54

jacekviola
VIP
Silnik / moc / zasilanie: ON / ON
Rok produkcji: 2007 / 2004
Posiadany pojazd: VW Golf V Variant / mercedes w168

Ostrzeżenia: 2

Patrick100 napisał(a):

ale zabroniony w Polsce ... a z tym wiążą sie kłopoty których wolałbym uniknąć. Więc moze propozycja innego  radyjka ????

e tam zabroniony.... nie wolno WPROWADZAC DO OBROTU , ale uzywac wolno. TEORETYCZNIE moga zabrac do ekspertyzy ale to mrzonki. To radio bije na głowę wszystkie dostepne na rynku nowe rtf do ok 400-500zl. Uzywam osobiscie i nie widzę dla niego innej alternatywy w tej kwocie.

#9 2010-10-26 22:01:40

AdamSsS
Stary wyjadacz
Silnik / moc / zasilanie: -
Rok produkcji: 1997
Posiadany pojazd: GS

ja mam Uniden 520 w dsotawczaku i powiem że całkiem całkiem ale bez dobrej antetny sie nie obejdzie . Jak maiłem antene taką z naprawde dolnej pułki to no powiemże nie z aha;lo bylo ale z dobrą już było o niebo lepiej a co do legalności jak podczas kontroli masz wyłączone to nawet nie będą pytać a z reguły to nei sprawdzają czy dane cb ma atest . No chyba że trafis zna upierdliwego .

Silnik jest bogiem, prędkość nałogiem, turbo podstawą, nitro zabawą

#10 2010-10-26 22:32:19

Ormo
Nieźle sie stara
Silnik / moc / zasilanie: 704/31/Aisan
Rok produkcji: 1995
Posiadany pojazd: Fiat Cinquecento ED

Ja polecam President Harry II Classic. Dałem za niego 450zł i nie żałuje ani złotówki na niego wydanej img/smilies/tongue

Ostatnio edytowany przez Ormo (2010-10-26 22:32:44)

#11 2010-10-27 07:20:45

jacekviola
VIP

Ormo napisał(a):

Ja polecam President Harry II Classic. Dałem za niego 450zł i nie żałuje ani złotówki na niego wydanej img/smilies/tongue

porównywałes z ubootem? Ja owszem i podam moje spostrzeżenia:

- cichszy glosnik od uboota, na dodatek dzwiek skrzekliwy;
- szumi masakrycznie (w porównaniu z u520);
- dziwne, nieprecyzyjne działanie rfgaina;
- nieprezycyjny, rwący sq;
- wbudowany anl beznadziejny.

na ew plus:
- multistandard;

i...? Nie wiem co jeszcze, może cudowna magia znaczka president? img/smilies/big_smile

Po dwutygodniowej męczarni z harry II classic czym predzej poszedł na allegro i wyciągnałem z szafy sprawdzonego uboota. Za połowę kwoty wydanej na prezia.

Ale ok, żaby nie było - szanuję Twoj wybór.

#12 2010-10-27 09:54:23

jacekviola
VIP

Patrick100 napisał(a):

Nie chcem przeplacic tylko dlatego ze jakas firma jest znana.

wiec w pierwszej kolejności omijaj presidenta. W każdym razie te "najtańsze" modele w ich ofercie. Dobre radio prezia to jackson, jfk, taylor, walker....ale ceny wysokie. No i pytanie czy jest sens taki rtf pchać do auta. Na bazę owszem ale do auta....IMO nie warto.

Jedźmy dalej... ALAN? 48+ mógłby być ale minus to gabaryty no i cicha modulacja (do polepszenia ale trzeba w nim ociupinkę pogrzebać). Bardzo  fajny jest alan 48 classic - ten warto jesli masz dużo miejsca w aucie. Alan 102 - lepiej odpuścić. Alan 109 - wielki plus za rfgain i niewielką cenę - ma kilka wad ale w tej kwocie to dobry wybór.

TTI ? Awaryjne acz efektowne niebiesko podświetlone radia. nagminne problemy z potencjometrami. Dość fajna modulacja. Wiele modeli ma już rfgain.

INTEK? Takie se. Nie powalaja jakością, a ceny wyższe. Zdarzają się usterki. Odpuściłbym.

Pozostają na placu boju modele:

- onwa mk3/lemm tiger - radia z doskonałą modulacją, przyjemny odsłuch. Na minus - brak rfgaina, czasem problemy z zimnymi lutami;

- sunker, cobra - cóż, sunker jest prosty jak budowa cepa, tani... i nawet działa jako-tako ale traktuj to jako ostateczność. Ostateczność jako tako akceptowalną. Cobra? uznaj że tego nie czytałeś. Nie bierz tego do ręki, nie dotykaj, nie oglądaj. Jego szajsowatość jest zaraźliwa;

- lafayette , yosan - to dwie marki warte zainteresowania. Radia bardzo dobrze wykonane, z rozsądną ceną, kładące na łopatki "najtańszy" w ofercie szajs presidenta - jakością, działaniem i ceną. Warto tutaj rozważyc zakup modelu yosan120/lafayette atena - małe, zgrabne radia z doskonałą modulacją, rfgainem i multistandardem. Minusem jest konstrukcja potrójnego potencjometru - nie słyszałem wprawdzie o jakiś usterkach tego na razie ale pomysł IMO nieszczęsliwy. Samo radio bez zarzutu. Praktycznie bezusterkowe.
Lafayette Trucker - super radio z glosnikiem z przodu, pozbawione tego potrójnego potencj. Minus - jest większe.

No i uniden, o którym wspomnialem wcześniej - jesli jest poprawnie przestrojony, stoi w czest to jest to moim zdaniem najlepsze radio za niewielkie pieniądze. Małe, zgrabne, z dosc dobrym anl, skutecznym rfgainem i sq. Swietna modulacja. Praktycznie bezawaryjne (nawet te pogardzane chińskie). Pomimo że przez łapy przewija mi się mnóstwo róznego sprzętu, undka 520 uważam za jedno z najlepszych tanich nowych rtf na rynku (tuż za nim yosan/lafayette a za nimi długo, długo nic).

Kwestia anteny. Antenę możesz zamontowac w otworze wykonanym w dachu, na magnesie lub na uchwycie bocznym typu sf40. Uchwyt odradzam - niszczą blachę od wewn, często styk (sruba) sniedzieje i wariuje wfs. Najwygodniejszy jest chyba magnes. Długość anteny... z pewnością nie 30cm kikucik ktorym można sobie najwyżej podłubac w zębach, nawet jesli nosi magiczną nazwę president. Minimum i to wyłącznie helikal to jakieś 60-70cm - czyli z takich króciaków zostaje sirio t3-27, i president super florida. A anten o klasycznej konstrukcji optymalna długość to 1m. Tutaj polecam najbardziej sirio omega27. Odradzam przereklamowaną as100 - głośna, zbiera mnóstwo śmiecia. Wilson little wil - dobra antena chociaż zdarzały się problemy z pękającymi podstawami anten. Na plus - dłuugi kabel.
Hustler - hustler to znana , amerykańska marka, niestety u nas dostepne wyłącznie podróby za ok 30-50zł. Antena o zadziwiająco dobrych parametrach, minusem jej fatalne wykonanie - nieszczelności powoduja jej szybkie gnicie w środku, kable tez kijowe. Na budzetową antenkę "na szybko" może być. Ale tylko w wyjątkowych przypadkach.

Nie polecam anten ponad metrowych. Oczywiście, ich osiągi sa doskonałe ale... pytanie po co. I tak przewaznie skręcamy czułość radia.. Co z tego że polecimy dalej, usłysza nas dalej... A już kompletnie nie rozumiem podłączania takich batów do radyjek bez rfgaina. To już umęczenie w aucie.

Podsumowując - polecam radio z regulacją czułości (rfgain) marki uniden, yosan/lafayette z anteną na podstawie magnesowej - sirio omega27, wilson, t3-27, super florida. Po zakupie koniecznie sprawdzenie wfs i ew zestrojenie.

#13 2010-11-01 14:30:54

Patrick100
Nowy

Dziekuje i skorzystam z rady .. dam znac co kupiłem ;D Pozdrawiam

#14 2010-11-12 20:50:03

lelu172
Stary wyjadacz
Silnik / moc / zasilanie: 903/41KM/Pb98
Rok produkcji: 1993
Posiadany pojazd: Cinqecento

Siamanko img/smilies/tongue

Ja polecam ci to co sam używam sprawdzone i dobrze ściąga img/smilies/smile

Czyli: Midland Alan 109  bardzoo fajne radyjko nie za jakieś kosmiczne kwoty i antenka Lemm At 106 na magnesie img/smilies/smile chyba ze bardziej na stałe img/smilies/big_smile antenka ma dwie cewki redukuje szumy bardzo dobrze sobie to radzi naprawdę polecam img/smilies/smile

#15 2010-11-12 22:40:34

OL3K
VIP
Silnik / moc / zasilanie: działa / jest / z alternatora
Posiadany pojazd: Scs

Ostrzeżenia: 1

Radio midlanda alan'a 109 wyrwalem dla braciaka za 50 zl , dokupil sobie antenke i jest bardzo zadowolony.
ogolnie polecam radio Presidenta Johny III , cena moze i droga ale brak szumów ;]

Stopka forum