Cinquecento On-Line

Internetowe forum Fiata Cinquecento

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Naklejki forum- dane do przelewu Naklejki

Nowe gadżety forum Zobacz temat
CC-FORUM na YouTube Kliknij ->
Z dnie 2 marca 2020 Hosting VGH.pl konczy dzialalnosc, dane stron zostana zabezpieczone, jesli chcesz przeniesc strone na swoj serwer lub ustawic przekierowanie napisz na pomoc@ehmediagroup.net

#26 2010-12-02 19:35:24

Prezes
Nieźle sie stara
Silnik / moc / zasilanie: 700cm/31km/23kW
Rok produkcji: 1995
Posiadany pojazd: Fiat Cinquecento

Re: montaż CB radia

Panowie i panie podpinam sie pod to bo nie widze sensu tworzenia nowego tematu img/smilies/big_smile otóż jade sobie dzisiaj, gadam z gościem przez radyjko i podczas nadawania ni stąd ni zowąd słysze swój głos w głośnikach img/smilies/big_smile w ogóle nie mam CB podłączonego pod nie ale jakimś cudem słysze swój głos img/smilies/big_smile jest to możliwe przez to że wszystkie kable lecą w jednym korytku?? Chyba że jest inne wytłumaczenie tego zajścia img/smilies/big_smile

Jeżeli tylko coś może się popsuć, to na pewno się popsuje.

#27 2010-12-02 20:12:57

jacekviola
VIP
Silnik / moc / zasilanie: ON / ON
Rok produkcji: 2007 / 2004
Posiadany pojazd: VW Golf V Variant / mercedes w168

Ostrzeżenia: 2

Prezes napisał(a):

Panowie i panie podpinam sie pod to bo nie widze sensu tworzenia nowego tematu img/smilies/big_smile otóż jade sobie dzisiaj, gadam z gościem przez radyjko i podczas nadawania ni stąd ni zowąd słysze swój głos w głośnikach img/smilies/big_smile w ogóle nie mam CB podłączonego pod nie ale jakimś cudem słysze swój głos img/smilies/big_smile jest to możliwe przez to że wszystkie kable lecą w jednym korytku?? Chyba że jest inne wytłumaczenie tego zajścia img/smilies/big_smile

cóż...jakiś czas temu pytałeś mnie co mam do titiaja...no to teraz już wiesz. img/smilies/big_smile

radio FM zresztą tez niskiej jakości (zbyt słabo ekranowane)

Odsuń jeszcze kabel ant od przewodów radia FM.

#28 2010-12-02 20:37:17

Prezes
Nieźle sie stara

no to już wiem img/smilies/big_smile jutro może kable poprzekładam w inne miejsca img/smilies/big_smile

#29 2010-12-03 06:14:05

vonjon
Nowy
Silnik / moc / zasilanie: 704/31KM/benzyna+LPG
Rok produkcji: 1994
Posiadany pojazd: Cienki ;)

Ja miałem to samo jak włączyłem wzmacniacz to słyszałem siebie w głośnikach i mam radio alan 100 plus pomogło zmienienie kabla od anteny na lepszy (antena CB).

#30 2010-12-03 07:26:32

jacekviola
VIP

vonjon napisał(a):

Ja miałem to samo jak włączyłem wzmacniacz to słyszałem siebie w głośnikach i mam radio alan 100 plus pomogło zmienienie kabla od anteny na lepszy (antena CB).

tyle że Prezes ma sirio ml. W tych antenach są w miare dobre kable antenowe - na tyle dobre że mozna raczej wyeliminowac jego wpływ na to zjawisko. CHYBA ŻE... antenę masz używaną i ktoś w niej kabel wymieniał na jakiś badziewny

#31 2010-12-03 11:47:03

Prezes
Nieźle sie stara

z tego co wiem to nie było nic zmieniane przy kablu img/smilies/smile zresztą na nim powinno być napisana marka to sprawdzę.

#32 2010-12-07 20:55:39

jacekviola
VIP

Prezes napisał(a):

z tego co wiem to nie było nic zmieniane przy kablu img/smilies/smile zresztą na nim powinno być napisana marka to sprawdzę.

i jak? Objawy zniknely?

#33 2010-12-08 17:53:00

Prezes
Nieźle sie stara

zniknęły img/smilies/big_smile wina leży po stronie kabli do wzmacniacza img/smilies/big_smile poszły w inne miejsce i jest gicio img/smilies/smile

#34 2011-04-13 19:48:40

mateo91
Stary wyjadacz
Silnik / moc / zasilanie: 700cm3, bezołowiowo/gazowo 899cm3, bezołowiowo
Rok produkcji: 1996/1996
Posiadany pojazd: Cinquecento R.I.P.o.7l i o.9l

Mam pytanie loknijcie na zdjątk o http://img819.imageshack.us/f/dscn0627z.jpg/

tutaj jest moja antenka zamontowana na uchwycie do klapy ale jakoś ostatnio ciągłe otwierania bagażnika powoduje ze antena rysuje drzwi, mam zamiar walnąć dziurkę na antenę z boku auta, czyli patrząc na auto tam gdzie jest moja antena lecimy troszkę w lewo potem troszkę w dół, mianowicie otwór by był tam gdzie jest zaślepka pasów zwijanych, jak myślicie dobry to to pomysł czy raczej nie ? jak z wierceniem w blasze i jak z wytrzymałością czegoś takiego ?

By poczuć to...raz a dobrze i pragnąc tego co chwile.

#35 2011-04-13 20:58:44

jacekviola
VIP

mateo91 napisał(a):

Mam pytanie loknijcie na zdjątk o http://img819.imageshack.us/f/dscn0627z.jpg/

tutaj jest moja antenka zamontowana na uchwycie do klapy ale jakoś ostatnio ciągłe otwierania bagażnika powoduje ze antena rysuje drzwi, mam zamiar walnąć dziurkę na antenę z boku auta, czyli patrząc na auto tam gdzie jest moja antena lecimy troszkę w lewo potem troszkę w dół, mianowicie otwór by był tam gdzie jest zaślepka pasów zwijanych, jak myślicie dobry to to pomysł czy raczej nie ? jak z wierceniem w blasze i jak z wytrzymałością czegoś takiego ?

zdecydowanie fatalny pomysł. Antena musi mieć dobrą przeciwwagę - inaczej mówiąc najlepsze miesjce to srodek dachu. Dwa - cewka i duża część  promiennika bedzie zakryta (a powinna byc powyzej linii dachu). Slowem - bedzie źle. Ze nie wspomne o wyglądzie - no ale akurat gust jest jak doooopa

Kwestia montażu w otworze wykonanym w dachu - to długa i stosunkowo ciężka antena; jesli juz koniecznie musi  być taka wielka to sugerowałbym wzmocnienie dachu od wewnątrz w miejscu jej mocowania.

Ostatnio edytowany przez jacekviola (2011-04-13 21:26:39)

#36 2011-04-13 22:13:49

stanleus
VIP
Silnik / moc / zasilanie: 1.6/90 kucuf/ wierny mieszance PB i LPG
Rok produkcji: 1998
Posiadany pojazd: megane I

Ja wczoraj widziałem leona z anteną w zderzaku img/smilies/lol

jacekviola napisał(a):

no ale akurat gust jest jak doooopa

rozwiń tą myśl, proszę:D btw, wybrałbyś się kiedyś na spota, chciałbym Cię poznać osobiście;)
a do tematu z mojej strony: mam zamiar przenieść radio pod sufit. Ma ktoś pomysła, jak to zrobić, aby przy pierwszej lepszej dziurze nie zrobiło "pierdziul" i nie spadło?img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez stanleus (2011-04-13 22:15:25)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Koledzy nazywają Go Pikaczento. Rodzina- kukuryźnik. A ja nazywam Go poprostu Cintek lub Docent:)
http://cento.p2a.pl/viewtopic.php?id=1783
http://cento.p2a.pl/viewtopic.php?id=15847&p=1

#37 2011-04-14 07:12:36

jacekviola
VIP

stanleus napisał(a):

rozwiń tą myśl,

rozwijam myśl, uwaga:

gust jest jak doopa - każdy ma swoją. Znaczy się trudno polemizować z czyimś gustem bo każdy ma swój, kazdemu podoba sie co innego. Jeden lubi blondynki a inny jak mu nogi śmierdzą; idąc dalej - jeden lubi badlooki i tonę szpachli, inny zaś dziewiczo oryginalny samochód z każda częscią oryginalną ale bez tylnej wycieraczki ...i tp,. itede, etc img/smilies/yikesimg/smilies/yikesimg/smilies/yikes

stanleus napisał(a):

wybrałbyś się kiedyś na spota, chciałbym Cię poznać osobiście;)

trza by były ale juz ni mom cc img/smilies/sad

stanleus napisał(a):

a do tematu z mojej strony: mam zamiar przenieść radio pod sufit. Ma ktoś pomysła, jak to zrobić, aby przy pierwszej lepszej dziurze nie zrobiło "pierdziul" i nie spadło?img/smilies/smile

no tutaj to średnio to widzę. Musiałoby to być solidnie przykręcone do jakiejś belki wzmacniającej pod dachem  ale teraz już nie pamiętam czy w cc takowe były. Pozostawałaby tylko ta blacha dp której przykrecone są daszki...chyba że ktos ma sensowny pomysł, ja niestety nie.

Poza tym cc jest małym autem; w przypadku ew wypadku obawiałbym się oskalpowania pasazerów/kierowcy przez wiszące w tym miejscu radio.

W przypadku cc myślę że najsensowniejsze miejsce na radio to pod radiem FM. Tam sie aż prosi żeby rtf podwiesić.

#38 2011-04-14 18:16:26

stanleus
VIP
Silnik / moc / zasilanie: 1.6/90 kucuf/ wierny mieszance PB i LPG
Rok produkcji: 1998
Posiadany pojazd: megane I

No to co, że nie masz:p wpadnij;)
a np jakby przykręcił do mocowań daszków jakąś blaszkę od wewnątrz? wim, że to nie jest za bezpieczny pomysł, ale, jak wiesz, cc nie jest bezpiecznym autem, więc dużej różnicy nie robi:p

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Koledzy nazywają Go Pikaczento. Rodzina- kukuryźnik. A ja nazywam Go poprostu Cintek lub Docent:)
http://cento.p2a.pl/viewtopic.php?id=1783
http://cento.p2a.pl/viewtopic.php?id=15847&p=1

#39 2011-04-14 19:14:26

jacekviola
VIP

stanleus napisał(a):

a np jakby przykręcił do mocowań daszków jakąś blaszkę od wewnątrz? wim, że to nie jest za bezpieczny pomysł, ale, jak wiesz, cc nie jest bezpiecznym autem, więc dużej różnicy nie robi:p

nieee....chłopie, nie....tu nei trzeba wielkiego dzwonu, jakies drobna stluczka i lecisz łbem na to radio....to nie hamerykanski truck img/smilies/big_smile

to jest najlepsze miejsce na montaz:

http://i798.photobucket.com/albums/yy266/coderiese/nastepne/DSCF6595Small-1.jpg

i koniec! img/smilies/big_smileimg/smilies/big_smile

Ostatnio edytowany przez jacekviola (2011-04-14 19:30:20)

Stopka forum