Cinquecento On-Line

Internetowe forum Fiata Cinquecento

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Naklejki forum- dane do przelewu Naklejki

Nowe gadżety forum Zobacz temat
CC-FORUM na YouTube Kliknij ->

#26 2013-01-24 11:31:35

jacekviola
VIP
Silnik / moc / zasilanie: ON / ON
Rok produkcji: 2007 / 2004
Posiadany pojazd: VW Golf V Variant / mercedes w168

Ostrzeżenia: 2

Re: jesienno-zimowe zmiany w "audio"

kij z tablicą, lusterko wewn mi opada img/smilies/big_smileimg/smilies/big_smile

ramki są do seja img/smilies/sport30

Ostatnio edytowany przez jacekviola (2013-01-24 11:31:58)

#27 2013-01-24 12:30:15

CieniaczRider
VIP
Silnik / moc / zasilanie: 899/ 39/ wtrysk
Rok produkcji: 1996
Posiadany pojazd: Fiat Cinquecento 899

Jakoś w pierwszym poście mi się w oczy rzuciło, nie do końca związane z audio, ale "na wiosnę szukamy Pandy"-że tak zapytam, dlaczego? img/smilies/big_smile

W ogóle mówimy o starej, używanej, czy nowej z salonu?

I oczywiście jaki silniczek?

Powiem szczerze, jak CC jeździ mi się wyśmienicie, tak Pandą chyba najmniej przyjemnie ze wszystkich aut, które testowałem (dużo ich nie było, no ale...)

Chociaż to pewnie kwestia wzrostu, zapewne Żona drobna, to i Panda może się nadać, ale jeśli Ty Jacku chcesz z tego auta czasem korzystać to... stanowczo nie xD Bo nie wydaje mi się, aby Tobie Panda przypadła do gustu, bo nie znam wysokiej osoby, której by to autko się spodobało w kwestii prowadzenia img/smilies/tongue

#28 2013-01-24 12:52:21

jacekviola
VIP

raczej unikam kupowania aut nowych - w celu minimalizacji kosztów związanych z samochodami staram się kupować auta 2letnie, góra 3. Są już po pierwszej utracie wartości a są w zasadzie jak nowe. Nie korzystam także z kredytów - a na nówkę pewnie musiałbym sie tym posiłkować.

Ma to ten minus że trudno znaleźć dobry egzemplarz - ale się da, jak pokazuje przykład seja, cc czy astry.
Dlaczego sprzedajemy seja?

Autko jest fajne ale niestety małe, ciasne i niebezpieczne. Na dodatek brakuje klimatyzacji.
Sej poza tym jest już stary - ma w tym roku 10lat. Trzyma się wprawdzie znakomicie, rdzy nie widać, mechaniczne wszystko sprawne, przebieg ledwo 101 tys km - ale chce wreszcie żonie kupić coś innego.
To jeszcze czas kiedy można dostać za niego jeszcze coś. Ostatnio gwizdek żeby sprzedać.

Panda jest niewiele wprawdzie większa, jechałem tym ostatnio - ale jakby solidniejsza nieco. Jechalo mi sie tym całkiem dobrze.

Ale... własnie wczoraj się okazało że nasz sąsiad z klatki, starszy facet który rzadko jeździ chce sprzedać swojego peugeota 207, rocznik 2010. Muszę się do niego przejść i ponegocjować.

Generalnie założenie jest takie - ma być większe, z klimatyzacją, góra 3letnie chyba ze trafi się jakiś wyjątkowy rodzyn i WYŁĄCZNIE BENZYNIAK, żadnych z przeproszeniem gnojówek. Preferuję fiata i łopla (może corsa?) z prostych powodów - mam dwa sprawdzone serwisy tych marek. Częsci są tanie i powszechnie dostępne. Niczego tak nie znoszę jak niepotrzebnego ładowania kasy w auto.

Najpóźniej jesienią chce także zmienić astrę - idzie jej 8 rok, ponad 191 tys km - czas na coś nowego - tym razem astra H, może trafi się J ale wątpię, fiat bravo - zobaczymy co się trafi.

Żonka faktycznie jest malutka :

http://i798.photobucket.com/albums/yy266/coderiese/DSCF3962Kopiowanie_zps2d7f9198.jpg  img/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smile

ale ja, jak widać mam 2m wzrostu. CC jezdzilo mi się super, sc trochę gorzej a pandą - całkiem OK.
Fakt że zrobilem nią raptem z 50km ale nie sądze zeby bylo gorzej niż w cc - a cienkim robilem po kilkaset km dziennie.

Ostatnio edytowany przez jacekviola (2013-01-24 13:07:20)

#29 2013-01-24 13:15:33

CieniaczRider
VIP

To w takim razie zwracam honor w kwestii jazdy Pandą img/smilies/smile

Czy Panda jest niewiele większa?Hmm w środku jest wg mnie spora różnica, ale cóż, od SC mało co jest mniejsze img/smilies/smile

U kolegi się pojawiła nowa Panda, nówka sztuka, ale starszej generacji, tym razem 1.2 69km-nie jeździłem jeszcze, ale jak coś, to napiszę, 1.1 nie zbiera się najgorzej, więc 1.2 zapewne już całkiem dobrze idzie img/smilies/smile

O dieslu się nie wypowiem, ale skoro nie bierzesz pod uwagę, to chyba nie jest problemem.

Corsa-też nie jeździłem, jedynie co ostatnio czytałem artykuł w Motorze, ale to raczej nie jest podstawa do oceny auta img/smilies/smile

No ale jak sąsiad ma takiego Peżocika, to warto by chyba rozważyć zakup img/smilies/smile

#30 2013-01-24 13:24:27

jacekviola
VIP

CieniaczRider napisał(a):

To w takim razie zwracam honor w kwestii jazdy Pandą img/smilies/smile)

tak prawdę powiedziawszy to mi się prawie wszystkim dobrze jezdzi - ja po prostu uwielbiam jezdzić.
Wyjatek stanowi pojazd o nazwie pf126. Toczydło moim zdaniem nie zasługujące na miano samochodu, drezyna dla Franciszków z Asyżu, kuźwa, dla masochistów img/smilies/stupid2img/smilies/big_smile

#31 2013-01-24 13:27:24

CieniaczRider
VIP

Wiesz, mi również się wszystkim dobrze jeździ, tylko chodzi mi o przyjemność jazdy np. Panda vs Polo (też śmigałem) img/smilies/big_smile

Co do Malucha-jutro kumpel się po jednego wybiera, ja również z nim, przejadę się, to zdam relację img/smilies/tongue Chociaż przy 2m Twojego wzrostu to jakoś mnie nie dziwi takie zdanie o tym pojeździe... img/smilies/big_smile Ale nawet jak jest aż tak lipny, to zima + tył napęd-coś można sprawdzić img/smilies/big_smile Chociaż osobiście wolę Poldolota, ale to może na przyszłą zimę img/smilies/tongue

#32 2013-02-02 15:04:03

jacekviola
VIP

prosze o relację img/smilies/big_smile

#33 2013-02-02 15:38:45

CieniaczRider
VIP

Jakby to powiedzieć, kumpel wykazał się niesamowitą odpowiedzialnością, licytując na allegro bez posiadania fizycznie kasy.Wygrał, miał mieć hajs za konsolę sprzedaną bratu-jednak braciak nie kupił.Później wcisnął kit, że chory, znów przełożył.Inny znajomy miał od niego jakieś gry zakupić, ale wyjechał na tydzień-i ehm lipa img/smilies/smile Malucha nie ma, bo nie chciał mu nikt kasy pożyczyć-w sumie nie dziwne, jak ziomek mu 300zł na silnik pożyczył i dopiero część odzyskał.

Tak więc z przykrością informuję, że nie miałem przyjemności przejechać się tym cudem polskiej techniki, a sam tego nie kupię-wolę pozbierać na Poloneza-ale to nieprędko img/smilies/tongue

Także wybacz za brak relacji, a co do Pandy 1.2 69km-już mają ją, ale jeszcze nie miałem okazji w niej usiąść nawet.Więc również się w tej kwestii nie wypowiem img/smilies/tongue

Edit: priv poszedł do Ciebie img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez CieniaczRider (2013-02-02 19:38:56)

Stopka forum