Cinquecento On-Line

Internetowe forum Fiata Cinquecento

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Naklejki forum- dane do przelewu Naklejki

Nowe gadżety forum Zobacz temat
CC-FORUM na YouTube Kliknij ->

#26 2015-01-08 21:19:49

jkrotki
Stary wyjadacz
Silnik / moc / zasilanie: 1.1/ 55KM/benzyna
Rok produkcji: 1996
Posiadany pojazd: CCS

Re: Nowy samochód

Kłosu napisał(a):

Zakładam, że jechałeś Yarisem II, w którym plastiki były rzeczywiście żenujące ^^.

Jechałem trójką i dlatego byłem tak zszokowany, bo słyszałem , że ponoć te plastiki poprawili. Aż strach pomyśleć co było  we wcześniejszych. Ale jak na codzień jeżdżę tylko francuzami (i cc) to mam trochę inne wymagania

#27 2015-01-09 08:18:04

jacekviola
VIP
Silnik / moc / zasilanie: ON / ON
Rok produkcji: 2007 / 2004
Posiadany pojazd: VW Golf V Variant / mercedes w168

Ostrzeżenia: 2

jkrotki napisał(a):

Kolejny raz przytoczę na tym forum historię o lagunach II moich wujków.

a ja po raz kolejny przytoczę na tym forum historię MOJEJ laguny II 1.9, nowej, nie z niemiec.
auto po którym znienawidzilem renault (uwaga - RENAULT, nie francuską motoryzację; za citroena dałbym się pokroić).
W firmie mieliśmy Espace (sprzedany za grosze byle tylko pozbyc się usterkowego parcha), kaszkaja (czy jak sie tam to pisze) z tym samym "udanym" dieslem i kangura (ten też miewał humorki). Jedyne jakie toczyły się bez problemu (pomijając wszechobecną rdzę) to traffic i master.

taka dyskusja do niczego nie prowadzi, możemy tak do wieczora.

Inna rzecz z citroenami i peugeotami - to wydają się być udane auta, cholernie wygodne. Sąsiad zarzyna już którąś z kolei cytrynę - kiedys tym jechałem, auto MEGA!

co od yariski:

wczoraj z ciekawości podjechałem do salonu toyoty. Pooglądałem nową yariskę .

Wyprzedaż 2014 - najtańsza za 40 190zł ale z silnikiem 1.0 69KM. Ma klimę, centralny i el szyby. Bez koła zapasowego
z silnikiem 1,3 99KM - to juz 52300zł ! Bez przesady...

wygląd kwestią gustu. Dla mnie to jakieś strasznie małe, wąskie, plastiki nie są jakoś porażająco wysokiej jakości... nie widzę większej różnicy między tym a np fiatem GP. Nawet opluwana dacia nie ma się czego wstydzić w końcu oferuje znacznie więcej za mniej.

fiat...

GP dostępny z silnikiem 1.4 77KM - 41 900zł , ma klimę i te elektryczne zabawki, ew dopłata za audio z USB 1500zł (lepiej wziąć bez i wsadzić swoje).
z silnikiem 0,9 105KM - 47400zł

Osobiście, gdybym teraz stanął przed wyborem auta - odwróciłbym się na pięcie i zwiał z salonu toyoty i polecaciał po GP. Jest większy, pojemniejszy, wykończenie na zbliżonym poziomie, tańszy serwis... nie zastanawiałbym się ani sekundy.

a legendarna niezawodność toyoty? Bez jaj, panowie... może w przypadku wyższych modeli...ale yaris to ciagle budżetówka w gamie tojki...

#28 2015-01-09 15:11:12

Kłosu
Nieźle sie stara
Silnik / moc / zasilanie: 1598 cm3 / 84 KM / Pb 95
Rok produkcji: 2002
Posiadany pojazd: Opel Astra G Selection

W autosegmencie B rzeczywiście trudno wymienić jakiś samochód z legendarną niezawodnością nawet z tych starszych. W segmencie C i D już sytuacja wygląda inaczej.

Co do francuzów to mamy Berlingo I z 2.0 HDI. Uważam, że silnik ten jest nawet lepszy niż te 1.9 TDI Vw. Bardzo udana konstrukcja o super elastyczności jak na diesla i ekstra oszczędności.

http://cento.p2a.pl/viewtopic.php?id=15143 <-- Moje Cento.

Kiedy przyszłość to walka. Czy wiesz gdzie prawda leży?
Kiedy przeszłość jest warta, tyle co z niej zabierzesz.

#29 2015-01-09 17:25:49

wyguh
VIP
Silnik / moc / zasilanie: 1.8/133/LPG
Rok produkcji: 2003
Posiadany pojazd: Stilo MW/Galaxy

Ostrzeżenia: 3

Yaris I i II to jednak były udane, mało awaryjne modele. Naprawdę.
O jakim 1.9 TDI mówisz? Bo trochę ich było...

jacekviola napisał(a):

Kłosu napisał(a):

Jacku no już nie przesadzajmy, że 3-4 letnie auto to będzie jakiś parch i szrot.
Znalazłby spokojnie zadbany egzemplarz. .

nie twierdzę że 3-4 letnie to technicznie "parch i szrot". Sam mam 10letnie auto w domu i bardzo go sobie chwalę. Chodzi mi wyłącznie o wypadkową przeszłość wiekszości używanych aut na rynku.

Kłosu, ale jeśli ktoś szuka nowego auta (nawet jak będzie małe), to znaczy, że chce kilka lat spokoju. Po co przekonywać? Bo auto 4-5 letnie dla jednych jest prawie nowe, a dla innych to skarbonka. Jedni i drudzy myślą, że umieją racjonalnie liczyć - jedni bo myślą, że kupili za 40k zł auto warte przed chwilą 100k zł, a inni wiedzą, że w tym aucie będzie trzeba wymienić "coś tam" i to niezależnie od marki, stanu auta, przebiegu czy oleju po milion za litr. Po prostu nie znasz dnia ani godziny. Była kiedyś afera wśród wielbicieli Skody, że Octavia 2 po FL miała wiązkę 2x cieńszą niż jej poprzedniczka. No i co? Obrazić się? Być może użyto więcej modułów cyfrowych (kto zna zasadę multipleksera i demultipleksera to wie o co chodzi) ale może po prostu przewody miały mniejszy przekrój. Na OCP był to dla wielu niezbity dowód na "pogorszenie" jakości produkowanych aut. Niektórzy przesiadali się z O2FL na O2 bo tamte się za bardzo sypały. Potwierdza to, że i z nowym autem (nawet niemieckiego koncernu) mogą być problemy.

Celem tego długiego wywodu (bełkotu?) jest to - że niektórzy wolą nowego Opla Corsę i prawdopodobny spokój za ~50k zł a ktoś inny Passata w wersji Highline za ~50k zł i prawdopodobne dalsze wydatki (niezależnie od marki itp., związane po prostu ze zużyciem materiałów). Jeden woli nowy, drugi stary, jeden diesla, drugi benzynę, jeden czarne, drugi blondynki - także Kłosu (i tu klamra kompozycyjna) nie ma co przekonywać ludzi na swoją stronę.

Ostatnio edytowany przez wyguh (2015-01-09 17:26:52)

#30 2015-01-09 20:02:58

jacekviola
VIP
Silnik / moc / zasilanie: ON / ON
Rok produkcji: 2007 / 2004
Posiadany pojazd: VW Golf V Variant / mercedes w168

Ostrzeżenia: 2

wyguh - lepiej bym tego nie ujął img/smilies/trink39

z uzywanym autem zawsze tak jest - zawsze cos trzeba dołozyc. Nikt przed sprzedażą nie naprawia gruntownie auta.
Mialem wiele uzywanych aut - jak sie juz udało kupić w miarę bezwypadkowe to zawsze cos trzeba bylo zrobić. Zmieniając jeseinią auto mialem do wyboru - wywalic 50tys na uzywane auto ( i pozniejsze kolejne dokladanie, ryzyko kupienia auta z wadą ) albo nówkę niższej klasy i swięty spokoj na 3 lata. Wybralem to drugie i jestem zadowolony z wyboru - auto jezdzi, co trzeba to ma, pachnie tym o ja chcę a nie wali fajkami albo wanilią a jak sie spieprzy to jest gwara, Gdy sie skonczy zostawiam w rozliczeniu i biorę następny. Tyle ze ja nie mam wielkich wymagań i potrzeby zadawania szyku na dzielni - musze miec tylko klimę manualną i brak radia fabrycznego - reszta mi wali.

#31 2015-01-09 22:06:23

Mig
Stary wyjadacz
Silnik / moc / zasilanie: 1100 /55KM / PB95
Rok produkcji: 2010
Posiadany pojazd: Fiat Panda

Odnośnie Grande Punto jeszcze - ojciec kupił w salonie w 2008 wersję 1.4, jeździ do dzisiaj i jest zadowolony.

#32 2015-01-31 23:17:56

Proxy
Nieźle sie stara
Silnik / moc / zasilanie: 704/31km/Shell V-power
Rok produkcji: 1998
Posiadany pojazd: CC

Dzięki za opinie, wybór chyba padnie na Sandero 0,9 - 90 konna wersja za 46 tysięcy w pełnym wypasie.

http://www.ufast.eu/pics/533674Bez_nazdwy_1.png

Stopka forum