Cinquecento On-Line

Internetowe forum Fiata Cinquecento

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Naklejki forum- dane do przelewu Naklejki

Nowe gadżety forum Zobacz temat
CC-FORUM na YouTube Kliknij ->

#1 2015-12-21 18:41:14

AdamS
Nowy

Problem z gaznikiem fos

Witam. Jakies 2 tygodnie temu wracajac z pracy, moje cinquecento odmowilo posluszenstwa. Mianowicie zaczal strasznie szarpac, zatrzymal sie i zgasl. Sprobowalem go ponownie odpalic, ale bez skutku, po 5 minutach sprobowalem go ponownie odpalic i o dziwo odpalil za pierwszym razem, ale gdy ruszylem dalej strasznie szarpal. Jakos dotoczyl sie do domu. Po godzinie odpalilem go ponownie, odpalil bez problemu, ale tak dziwnie strzelal powietrzem, strasznie nie rowno pracowal. Auto stalo ok 2 tyg ( w miedzyczasie kupilem inne auto) dzisiaj po pracy postanowilem go jednak naprawic, naladowalem akumulator, dostalem sie do klapek ( tych w gazniku) psiknalem plakiem i probowalem go uruchomic, niestety kilka prob i zero efektu, po 5 minutach sprobowalem po raz kolejny ( tym razem bez plaka) i odpalil bez wiekszego problemu. Niestety znowu nierowno pracowal i dalej strzelal powietrzem. Po kilku sekundach pracy zgasl i juz nie zapalil. Co moze byc przyczyna tego szarpania i strzelania powietrzem?No i dlaczego nie chce odpalac? Z gory dziekuje za kazda rade. PS. Gdy piskalem plakiem w gardziel gaznika, to jak na moj rozum( nie znam sie totalnie na gaznikach) te klapki jakos nie tak dzialaja, bo na wylaczonym ssaniu sa otwarte, a na wlaczonym sie zamykaja) nie powinno byc odwrotnie? img/smilies/smile

#2 2015-12-21 20:32:49

mandolina
Moderator
Silnik / moc / zasilanie:
Rok produkcji:
Posiadany pojazd:

Re: Problem z gaznikiem fos

Na włączonym ssaniu mają być zamknięte bo w ten sposób ograniczając dostęp powietrza wzbogacają mieszankę w paliwo.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."

#3 2015-12-21 21:09:32

AdamS
Nowy

Re: Problem z gaznikiem fos

No dobrze, moj blad:)

Stopka forum