Cinquecento On-Line

Internetowe forum Fiata Cinquecento

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Naklejki forum- dane do przelewu Naklejki

Nowe gadżety forum Zobacz temat
CC-FORUM na YouTube Kliknij ->

#1 2014-08-19 21:14:37

Artur89
Nowy
Silnik / moc / zasilanie: 700
Rok produkcji: 1997
Posiadany pojazd: Cinquecento

Stuki z okolic skrzyni biegów w cc700

Witam wszystkich serdecznie.img/smilies/042 jestem nowym użytkownikiem forum i jednocześnie posiadaczem cinquecento 700. Otóż mam pewien problem, od około kilku dni słyszę niepokojące metaliczne stuki dochodzące z okolic skrzyni biegów. Raczej mam pewnośc że stuki nie pochodzą od zawieszenia gdyż zostało niemal kompletnie wymienione  i tu wszystko gra, nie są też stuki od silnika. Słychać je zarówno na wciśnietym jak i wyciśnietym sprzęgle nawet przy niewielkiej prędkości ale i przy większej również , gdzie nasilają się przy minimalnych ruchach kierownicą.Dodam że i tu kwestia maglownicy i przekładni została sprawdzona i wszystko gra. Z zewnętrznych oględzin z kanału żadne z elementów nie ruszają się i nie wydają tak donośnego stuku jakby dosłownie coś się miało zaraz urwać. Poduszka skrzyni została wymieniona , poduszki silnika są ok.Naprawdę nie mam pojęcia co to może być img/smilies/hmm Proszę o jakąś pomoc, wskazówki co można sprawdzić lub na jakiś trop co może być przyczyną img/smilies/neutral Pozdrawiam

#2 2014-08-19 21:24:45

minijacku
Stary wyjadacz
Silnik / moc / zasilanie: 700->1242
Posiadany pojazd: Fiat cc
Serwis

Re: Stuki z okolic skrzyni biegów w cc700

Ja miałem taki dziwny dźwięk jak wydech zaczął dotykać skrzyni. przy każdej zmianie biegów skrzynia uderzała w wydech i dawała dziwny dźwięk metaliczny. Sprawdź może też tak masz choć wątpię bo cienkim jest miliardy dziwnych dźwięków nie do ustalenia ale zobaczyć można img/smilies/big_smile.

#3 2014-08-19 21:31:43

Artur89
Nowy

Dzieki za odpowiedz, ale jednak to tez nie to, ponieważ akurat kwestie wydechu i jego uderzeń o skrzynie rownież sprawdziłem i nie ma szans zeby wydawał taki dźwięk, trzyma sie mocno a tu jest tak jakby cos latało i uderzało o coś a z zewnątrz nic nie widać :-/

#4 2014-08-19 21:51:09

tonsil12
VIP
Silnik / moc / zasilanie: 1108/55/SPI x2 1242/77/VPN+/MPI
Rok produkcji: 1997/1997/1996
Posiadany pojazd: Cinquecento 1.1/1.2 Sporting
Serwis

Na kanale nic nie sprawdzisz bo auto jest dociśnięte do ziemi i luzów nie ma, podnieś go i wtedy sprawdź elementy zawieszenia.
Może też się tłuc łożysko wyciskowe sprzęgła.

http://www3.picturepush.com/photo/a/7775046/img/7775046.jpg
Fiaty nie gubią oleju, one znaczą swój teren.
Mój Sporting: http://cento.p2a.pl/viewtopic.php?id=26942
Mój drugi cienias: http://cento.p2a.pl/viewtopic.php?id=26656

#5 2016-01-28 20:16:03

Artur89
Nowy

Witam po długim czasie, w którym nie było mnie na forum.odnosnie wątku ktory tu poruszyłem wieki temu .chciałem podzielić sie rozwiązaniem problemu,bo naprawde podejrzewałem masę rzeczy i sporo elementów wymieniłem. Otóż po 2 latach kiedy juz przyzwyczaiłem sie do tych stuków ,dosyć głośnych , przy skręcie w prawo,zupełnie przypadkiem podczas rutynowej kontroli stanu technicznego na trzepakach okazało sie iż uszkodzomy był prawy wahacz. Wymieniłem i ... Stał sie cud😃 Stuki całkowicie ustąpiły. Najbardziej jednak zaintrygował mnie fakt ze luz na wahaczu, na panewce był mierzalny moze w setnych milimetra a dawało to stuki jakby conajmiej koło miało sie urwać. Całe szczęście wszystko w porządku i cinkuś juz śmiga. Pozdrawiam wszyskich ktorych zainteresowal ten temat 😊

Stopka forum