Cinquecento On-Line

Internetowe forum Fiata Cinquecento

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Naklejki forum- dane do przelewu Naklejki

Nowe gadżety forum Zobacz temat
CC-FORUM na YouTube Kliknij ->

#1 2016-08-27 20:51:26

donald
Nowy
Silnik / moc / zasilanie: 700/31KM/FOS
Rok produkcji: 1996
Posiadany pojazd: CC 700

Odpowietrzanie układu hamulcowego pompą próżniową

Cześć.

Ostatnio na allegro widziałem pompki podciśnienia do odpowietrzania hamulców (w formie jakby pistoletu). Czy ktoś z was tego używał? Zależy mi na opiniach osób które to mają i używają.

Czy praktykujecie owijanie odpowietrzników taśmą teflonową żeby podczas odpowietrzania (wykręcania odpowietrznika) do układu nie przedostało się powietrze przez gwint odpowietrznika?
Pytam bo ostatnio kolega tak robił przy swoim aucie i trochę mnie to zdziwiło.

Ostatnio edytowany przez donald (2016-08-27 20:52:12)

#2 2016-08-27 22:18:41

CieniaczRider
VIP
Silnik / moc / zasilanie: 899/ 39/ wtrysk
Posiadany pojazd: Fiat Cinquecento 899

Re: Odpowietrzanie układu hamulcowego pompą próżniową

Przyrząd wygodny, jak dużo aut sam robisz-zakładasz na odpowietrznik, odkręcasz, czekasz aż będzie leciał czysty płyn (oczywiście na bieżąco lejesz płyn do zbiorniczka) i zakręcasz.

Jak masz kogoś do pomocy, to zrobisz odpowietrzanie metodą pompowania hamulca img/smilies/smile

Za bardzo nie wiem, co Twój kolega bierze, taśma teflonowa służy do gwintów w hydraulice, ale jak mu się nudzi, niech owija, co chce-nie wiem, jaki cel owijania odpowietrznika w aucie (właśnie, po co on to robi xD )

#3 2016-08-28 12:43:38

donald
Nowy
Silnik / moc / zasilanie: 700/31KM/FOS
Posiadany pojazd: CC 700

Nie wiem czy się dogadaliśmy - on wykręcał całkowicie odpowietrznik, owijał jego gwint taśmą i wkręcał go z powrotem, po czym odpowietrzał układ już normalnie. Twierdził że podczas popuszczania odpowietrznika przez jego gwint dostają się mikropęcherzyki powietrza do układu.

A co do pompki - czy takie odpowietrzanie jest tak samo efektywne jak tradycyjna metoda? Przy `normalnym` odpowietrzaniu ciśnienie jest wywierane przez pompę od góry przewodu hamulcowego, a przy użyciu pompki, ciśnienie (a raczej podciśnienie) działa od dołu.
Ma to znaczenie?

#4 2016-08-28 12:45:21

tatas
VIP
Silnik / moc / zasilanie: jak najlepsze
Rok produkcji: 95,2013,2000
Posiadany pojazd: CC 903 Golf VI gti 35,Lupo
Serwis

owijanie nie ma sensu , odpowietrznik nie uszczelnia się na gwincie tylko na stożku, u jego dolnej części

Stopka forum