Cinquecento On-Line

Internetowe forum Fiata Cinquecento

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Naklejki forum- dane do przelewu Naklejki

Nowe gadżety forum Zobacz temat
CC-FORUM na YouTube Kliknij ->

#1 2017-08-28 21:31:43

Sniffles
Nowy

CC 900 stracił moc, strzela pod maską i chodzi tak jakby na 3 cylindry

Witam wszystkich forumowiczów.

Z góry przepraszam za długiego posta, ale chcę jak najlepiej wytłumaczyć problem z moim CC.

2 miesiące temu kupiłem Cinquecento 900 na wtrysku z LPG. Na wstępie wymieniłem wszystkie filtry oraz został wyregulowany gaz. Przez ten czas zrobiłem nim ponad 4kkm praktycznie na samym gazie bez żadnej awarii. Dziś jednak do takiej doszło.

Odpaliłem silnik, wyruszyłem w trasę i przez kilka kilometrów jechałem przy prędkości ok. 70km/h (nie męczyłem go, dopóki się nie rozgrzał), następnie przełączyłem na benzynę i na niej rozpędziłem auto do ponad 120km/h. Po ok. 3-4 kilometrach jazdy przy takiej prędkości zastałem czerwone światło i wyhamowałem do zera. Na światłach z silnikiem wszystko się wydawało w porządku, kilkanaście sekund później zapaliło się zielone światło i próba dość dynamicznego ruszenia zakończyła się strzałem w komorze silnika i silnik zaczął pracować tak jakby na 3 cylindrach (nie wiem, czy rzeczywiście pracował na 3 cylindrach ale jego praca taką przypominała), stracił moc i przy wciskaniu mocniej gazu strzela i szarpie.

Udało mi się doturlać jeszcze 3km do domu po czym zgasiłem go i zmierzyłem kompresję. Na wszystkich cylindrach 9-9,5 bar więc na szczęście kompresja jakaś tam jest. Wyjąłem wszystkie świece (przyznam się, że ich stanu nie kontrolowałem po kupnie) i na wszystkich zauważyłem spore ilości jasnobrązowego osadu. Wyczyściłem je wszystkie szczotką drucianą, lecz silnik dalej pracował tak samo źle. Próbowałem odpinać kable zapłonowe i z tego co zauważyłem to iskra na każdym z cylindrów występuje silnik reaguje na odpięcie każdego z kabli. Silnik pracuje tak samo na gazie jak i na benzynie więc myślę, że odpada problem z układem paliwowym.

Co mogło się stać? Co jeszcze powinienem sprawdzić? Dodam, że przy tym dynamiczniejszym ruszeniu spod świateł odczułem jakby silnik wolniej się wkręcał na obroty i ostrzejszym puszczeniem sprzęgła prawie go zdusiłem.

Dodaję jeszcze filmik, na którym słychać pracę silnika na jałowych obrotach i strzały z jego okolicy (gaz wciskałem wtedy do oporu): https://www.youtube.com/watch?v=hKcN9xG … e=youtu.be

Z góry dziękuję za pomoc.

Ostatnio edytowany przez Sniffles (2017-08-28 21:39:58)

#2 2017-08-29 21:14:22

Sniffles
Nowy

Re: CC 900 stracił moc, strzela pod maską i chodzi tak jakby na 3 cylindry

Kryzys zażegnany, przyczyną okazała się wadliwa świeca, po wymianie jednej na jakąś używaną samochód zaczął znów normalnie jeździć ale dla spokoju wymieniłem wszystkie świece i kable zapłonowe.

Stopka forum