Cinquecento On-Line

Internetowe forum Fiata Cinquecento

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Naklejki forum- dane do przelewu Naklejki

Nowe gadżety forum Zobacz temat
CC-FORUM na YouTube Kliknij ->

#1 2018-02-03 13:54:50

Heavy20122
Nieźle sie stara
Silnik / moc / zasilanie: 704/30KM/AISAN/PB
Rok produkcji: 1996
Posiadany pojazd: Fiat Cinquecento

Klakson nie działa przy odpalonym silniku.

Witam, co może być przyczyną, że klakson działa ładnie tylko wtedy gdy silnik jest wyłączony, a gdy jest odpalony zero reakcji na klakson. Dzisiaj czyściłem styki przy klaksonie, i popsikałem troche siuwaksem do styków, i po zamontowaniu wszystkiego bardzo ładnie trąbił jednak gdy silnik jest odpalony zero reakcji img/smilies/hmm Myśle że podpiąłem dobrze te dwa kable img/smilies/smile

CZASEM NIE TRZEBA NIC UDOWADNIAĆ

#2 2018-02-03 14:37:32

klacik
Stary wyjadacz
Silnik / moc / zasilanie: 700 AISAN
Rok produkcji: maj 1996
Posiadany pojazd: Cinquecento 700 YOUNG

Re: Klakson nie działa przy odpalonym silniku.

Też mi się zdaje że ciężko pomylić.
A sprawdz  czy na zapalonym silniku dochodzi prąd do tego  klalsonu. Widocznie po  zmianie położenia kluczyka. Odcina prąd. U mnie kiedyś tak było ale to całkiem inna sytuacja ze   słabo po paru nastu sek  dopiero trąbił jak powinien

#3 2018-02-03 14:41:10

Heavy20122
Nieźle sie stara

Dziwna sytuacja po włożeniu kluczyka do stacyjki i nie ruszaniu go klakson nadal trąbi jednak wystarczy przekręcenie na zapłon odcina klakson, tak samo po wyłączeniu silnika jeżeli kluczyk nadal jest w stacyjce klaksonu nie ma, dopiero po wyciągnieciu go ze stacyjki klakson działa.

#4 2018-02-03 23:23:20

Heavy20122
Nieźle sie stara

DOBRA, SYTUACJA OPANOWANA PO PROSTU TRZEBA MOCNIEJ WCISNĄĆ KLAKSON, dziwna rzecz bo przy wyłączonym silniku aby aby sie dotyka i ładnie trąbi a przy odpalonym prawie, ze trzeba walić w ten dekielek, ale działa. Czy tutaj właśnie mogą być do przeczyszczenia styki przy kierownicy >?

#5 2018-02-04 15:33:47

klacik
Stary wyjadacz
Silnik / moc / zasilanie: 700 AISAN
Rok produkcji: maj 1996
Posiadany pojazd: Cinquecento 700 YOUNG

Heavy20122 napisał(a):

DOBRA, SYTUACJA OPANOWANA PO PROSTU TRZEBA MOCNIEJ WCISNĄĆ KLAKSON, dziwna rzecz bo przy wyłączonym silniku aby aby sie dotyka i ładnie trąbi a przy odpalonym prawie, ze trzeba walić w ten dekielek, ale działa. Czy tutaj właśnie mogą być do przeczyszczenia styki przy kierownicy >?

Wiesz nigdy nie zaszkodzi przeczyścić . To jest cc  musi mieć jakieś kaprysy bez przyczyn . To jest właśnie samochód z duszą img/smilies/big_smile
A tak serio mówiąc  to  tak styki  albo coś powoduje jakieś ograniczenia . Popatrz może tam kiedyś grzebał przy tym i coś  nie udolnie złożył img/smilies/neutral

Ostatnio edytowany przez klacik (2018-02-04 15:42:58)

#6 2018-02-04 20:07:07

Heavy20122
Nieźle sie stara

Wczoraj sobie posiedziałem i wymyśliłem, że pod jeden bezpiecznik jest podpięte wiele rzeczy min klakson kierunkowskazy światła zapalniczka radio itp więc jeżeli stacyjka jest wyłączona odcina te rzeczy, więc po mojemu można tak to ująć że jest mniejszy "opór", a gdy stacyjka jest załączona prąd musi się rozdzielić po większej ilości elementów na obwodzie, taki mój tok rozumowania i chyba to jest właśnie to img/smilies/smile

Stopka forum