Cinquecento On-Line

Internetowe forum Fiata Cinquecento

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Naklejki forum- dane do przelewu Naklejki

Nowe gadżety forum Zobacz temat
CC-FORUM na YouTube Kliknij ->

#1 2007-12-28 19:46:33

hotbird
Nowy
Silnik / moc / zasilanie: 700 / FOS
Rok produkcji: 93
Posiadany pojazd: CC

Kicanie Cc Na Jedną Stronę Przy Hamowaniu

Poczas rozpoczynania hamowania (niezbyt mocnego) auto przysiada zauważalnie na lewą stronę.

Dopowiedź
Jeżdzę zazwyczaj sam i juz wtedy auto jest lekko przechylone CC700 na stronę kierowcy. Po załadowaniu dopiero 2 osób na prawą stronę autko sie prostuje (jestem szczupły więc rola wagi raczej niewspółmierna do przechyłu). Puste autko stoi prosto.

Co posprawdzałem
1) wymienione sinetbloki w całym przednim zawieszeniu - ustały stuki, przechył pozostał przy obciażeniu kierowcą i próbie hamowania
2) amortyzatory pracują jednakowo - test ociążenia - bujania
3) sprężyny na amortyzatorach wydają sie identycznie sztywne, nie są pęknięte. Z tyłu też sprężyny ok
4) zaciski po czyszczeniu, do ich pracy nie mam zastrzeżeń, jedynie do siły hamowania - ale to w innym wątku
5) na dowód klocki na prawej i lewej stronie identycznie się zuzywają więc zaciski łapią raczej równo
5) jak to w cc700 nie ma drążka reakcyjnego - pewnie by załatwił sprawę przechyłu
6) autko jako puste daje się niechętnie bujać, stoi prosto i sztywno

Ma ktos pomysł co jeszcze sprawdzić?

Ktos mi podpowiedział, że jak wymienił tylną belkę na nową to autko dostało zupelnie innej charekterystyki sztywności. U mnie sinentbloki jeszcze żyją i nie mam w planach wymieniać belki na nową. Poza tym buja wyraźnie przodem.

Pozdrawiam

#2 2007-12-28 21:23:37

Tomek
Administrator
Silnik / moc / zasilanie: 1.5/79/1.6/103
Rok produkcji: 88/96
Posiadany pojazd: Polonez/BMW E36
Serwis

Re: Kicanie Cc Na Jedną Stronę Przy Hamowaniu

Widzę że podszedłeś do sprawy solidnie i wszystko posprawdzałeś, ale czy aby napewno amortyzatory lub sprężyny nie nadają siędo wymiany, bo to przecież one odpowiadają za amortyzację.

Naklejki forum- dane do przelewu:Naklejki
http://imageshack.us/a/img29/3233/indeksyd.jpg

#3 2007-12-28 22:08:22

hotbird
Nowy
Silnik / moc / zasilanie: 700 / FOS
Rok produkcji: 93
Posiadany pojazd: CC

Jestem raczej praktykiem, troszkę juz przerabiałem tematów na autkach ale naprawdę CC potrafi mnie zaskoczyć swą prostotą jak i nieobliczalnym zachowaniem.

Myslę, że jak na ręczne testy przednich amorów to chodzą identycznie i nie wykazują większych uszkodzeń.

Poduszki amortyzatorów tez sprawdziłem, jeszcze dyszą i nadal porównywalnie i lewa i prawa.

Albo auto traci wyraźnie stateczność już po umiejscowieniu kierowcy na fotelu, może taka jest charakterystyka sztywności sprężyn. Albo ma minimalne luzy w wielu elementach metalowo gumowych które niestety się sumują dając mocniejsze ugięcie i wyeliminowanie tego jedynego elementu będzie trudne / wręcz niemożlwie.

Nie mam pomysłu:red:

Dokładał ktoś może drażek reakcyjny? Zmienilo to coś?

#4 2008-04-25 12:27:52

mztom1
Nowy

To jest objaw ze pierwsze koło zaczyna hamować to tylne na która strone sie przechyla. Proponuje sprawdzić cylinderki z tyłu czy nie pozapiekane, lub korektor siły hamowania może być zepsuty znajduje sie z przodu koło pompu hamulcowej

Stopka forum