Cinquecento On-Line

Internetowe forum Fiata Cinquecento

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Naklejki forum Naklejki

gadżety forum Zobacz temat
CC-FORUM na YouTube Kliknij ->

#26 2008-11-18 22:27:08

b_giant
Nieźle sie stara
Silnik / moc / zasilanie: 1.1/55KM/benzyna
Rok produkcji: 1996
Posiadany pojazd: CC Sporting

Re: cb radio

pawelek napisał(a):

http://allegro.pl/item476257731_antena_cb_midland_18_244_oryginal_cbradioserwis_p.html

http://allegro.pl/item477362272_mega_ok … _wtyk.html

taki zestaw moglbym miec hehe wedlug Waszych opini jest to chyba troche lepsze niz ultra xD hahhahahah:) pozdrawiam

i nawet nie jest taki  drogi;D

albo nawet ta zamiast tamtej anteny:

http://allegro.pl/item477433694_midland_antena_cb.html

Jeśli chodzi o konkretne modele,to tutaj już musisz do kolegi się zgłosić.Ja Ci nie będę doradzał,bo mam o tym blade pojęcie.Gachu siedzi w tym biznesie,to Ci doradzi jak należy.Z tego co widze,to ten Uniden to jest 510.Wszyscy jak mówią o Unidenie to mają na myśli raczej 520.Nie wiem czym on się różnią,ale widzę,że cenowo to jest jakieś 100 zł,także różnica musi być.Wiesz...żebyś nie kupił sobie jakiegoś szajsu,że będziesz słyszał w promieniu 10 m od auta img/smilies/big_smile.Jest dużo for internetowych na któych ludzie oceniają konkretne modele CB.Jak coś to poczytaj.Zawsze to lepiej posłuchać kogoś kto się zna bardziej niż my img/smilies/smile Pozdro

"...i nawet jeśli nonsensem otoczony,
Masz świadomość i rozum,a to recepta by być wolnym..."

#27 2008-11-18 22:47:08

Gachu
Nieźle sie stara
Silnik / moc / zasilanie: 90/60
Rok produkcji: 2000/2000
Posiadany pojazd: Xsara picasso 2.0 hdi/Twingo 1.2

b_giant napisał(a):

pawelek napisał(a):

a czytalem na innym forum, ze uniden 520xl nie ma jakiejs homologacji czy cus, czy mam sie obawiac policjantow??

http://allegro.pl/item482317296_uniden_ … zecin.html

aha juz przeczytalem xD 0 czyli nastrojone OK:)

Z tego co ja wiem,to cofneli im pozwolenie na handel,bo sie okazało,że to to samo radio co President chyba czy coś tam.Po prostu zerżneli od Presidenta pomysł radia.Zabronione jest handlowanie tym radiem z tego co wiem.Ale jesli sobie kupisz to nikt Ci nic nie zrobi.Tylko handlarz co Ci to sprzedaje powinien sie obawiać.W ogóle z tego co sie dowiedzialem.Podobno sprzęt jest dobry,ale mieć go nie miałem i też nie znam nikogo kto to miał.

nie do końca, uniden od zawsze produkował radia dla presidenta i swoje do 2005 roku (made in pfilipines) potem produkcja trafiła do chin i niestety to nie to, a bezpośrednią przyczyna utraty homologacji jest sianie po kanałach czyli rozmawiasz na 25 a słychać cie od 21 po 28 (to właśnie jest nie stanie w zerach czyli czestotliwościach) bo zmienił się sposób montażu elementów z przewlekanego na powierzchniowy i niestety ale spadła strasznie jakość podzespołów tak drastycznie że koreańskie TTi jest dużo lepsze a tti to są alany (770 to ulepszony  alan 78, 880 to alan 48)

podstawowa różnica to między 510 a 520 to brak w tym pierwszym RF gaina a to bardzo przydatna funkcja zwłaszcza teraz gdy media markt wypuściło tysiące zakłócających szumofonów typu ultra III i tym podobne

nie oszczędzaj bo oszczędny traci 2 razy, nie jeden się o tym przekonał, te anteny co pokazałeś to goście za darmo podostawali do radyjek i sprzedają bo to kompletnie nic nie jest warte, słychać ale rozpada się to w rękach

min to ten zestaw http://allegro.pl/item476327116_radio_c … ratis.html potem możesz zmienić antene bo hustler długo nie pożyje - jest bardzo wrażliwy na przemoczenie gdzyż jego cewka została nawinięta na papierowym rdzeniu

#28 2008-11-19 08:18:40

pawelek
Zbanowany
Silnik / moc / zasilanie:
Rok produkcji:
Posiadany pojazd: -

Ostrzeżenia: 5

a jakas magnesowka??

Kiedy Cienki szybko gna,
wtedy każdy w gacie...! img/smilies/smile

Zapraszam do oddania krwi   http://cento.p2a.pl/viewtopic.php?id=2063

#29 2008-11-19 19:09:58

pawelek
Zbanowany
Rok produkcji:

a kolega Łukasz pisał, że Sunker Elite Two ma i mu fanie chodzi:) co o tym myslicie??

Kiedy Cienki szybko gna,

#30 2008-11-19 19:15:58

pawelek
Zbanowany
Rok produkcji:

i antena taka Sunker 77 cm magnes(:

Kiedy Cienki szybko gna,

#31 2008-11-19 19:43:04

b_giant
Nieźle sie stara

pawelek napisał(a):

i antena taka Sunker 77 cm magnes(:

Nie wiem bo nie miałem.Ale coś Ci powiem.Przedewszystkim musisz wiedzieć do czego Ci ten sprzęt będzie potrzebny.Jeżęli dużo jeździsz,robisz miesięcznie po kilka tysięcy kilometrów,to faktycznie szukaj jakiegoś naprawdę dobrego sprzętu.Ale jeśli radio Ci potrzebne tylko po to,żeby rano pojechać 5 km do pracy a po południu wrócić tą samą drogą,to też jakoś specjalnie duzo kasy nie wydawaj (no chyba,że akurat nie masz co z nią robić).Druga sprawa.Jak się kogoś pytasz,to też jednemu lepiej będzie jedno pasować,drugiemu co innego.Zazwyczaj jest tak,że każdy chwali to co ma,bo nic innego nie miał.Dlatego wiesz...też patrz na to kogo pytasz.Poza tym...jak wybierzesz wersję ekonomiczną (czyli cena zestawu ok. 350 zł) to też tam cudów nie oczekuj,a i różnice nie będą jakoś tak naprawdę duże.Grunt żeby się nie wpakować w jakieś prawdziwe g.... no ale to to zazwyczaj po cenie poznać.Co do antenki to to Sirio co Gachu mówił,to też mi się wydaje,że dałoby rade.Szczególnie,że kiedyś jak szuakłem sprzętu dla siebie to ją wszyscy na forach zachwalali.Wiesz...tam grunt,żeby ta antenka troche miała,żeby Ci taki kikut nie sterczał i to najważniejsze.Pozatym stałe anteny są tańsze.Ja jestem zwolennikiem stałych anten.Jedyny kłopot z nimi związany to montaż.Ale na tym problem się kończy ( a i to nie jest jakoś specjalnie kłopotliwe).Z magnesówką to potem jakiś problem z kablem,albo lakier rysuje czasami (Z tego co słyszałem).Nie wiem stary...w końcu przecież nie robisz miesięcznie po 20 tyś km.Poza tym to na początku będziesz pewnie całyczas to radio miał włączone.ALe minie troche czasu,znudzi Ci się i czasami to nawet nie będzie Ci sie chciało wyjmować anteny i tego odpalać.

#32 2008-11-19 21:14:07

pawelek
Zbanowany
Rok produkcji:

heeh xD ale to ma byc wlasnie radio które będzie czasem przenoszone xD żadko bo żadko ale będzie:) a i nie robie dużo kilometrów więc to będzie tylko do zabawy właściwie
tzn. do unikniecia mandatow tez jasna sprawa

o tu jest taki zestaw juz z antena na magnes i 150 cm ciekawa sprawa:)

http://allegro.pl/item476836930_cb_radi … r_106.html

Ostatnio edytowany przez pawelek (2008-11-19 21:26:54)

Kiedy Cienki szybko gna,

#33 2008-11-19 21:59:51

Gachu
Nieźle sie stara

spoko kupuj w końcu Ty będziesz tego używał a nie my

#34 2008-11-19 22:07:47

pawelek
Zbanowany
Rok produkcji:

no ale dzieki:) gdyby nie Wy moglbym wydac kase w bloto, a rzeczywyście można dać troche więcej i mieć na lata i dobre(: jeszcze sie rozgladne i moze cos kupie ale to najwczesniej na nowy rok hehe wiadomo - kasa (teraz zbieranie hehe) dzieki za pomoc. a co myslisz o Sunkerze Gachu?

Kiedy Cienki szybko gna,

#35 2008-11-19 22:09:07

Gachu
Nieźle sie stara

to alan 77-099 produkowany w latach 90tych

#36 2008-11-19 22:15:42

Łukasz
VIP
Silnik / moc / zasilanie: 704 / 31 / B
Rok produkcji: 1995
Posiadany pojazd: CINQUECENTO

panowie dziś zakupiłem antenkę Cobra HGA 1500 i jestem baaardzo zadowolony img/smilies/wink jak testowałem ją dzisiaj to z około 10 km mobilki mówili ze słychać mnie bardzo dobrze czy tez jak ojca rydzyka hehehe czyli??? zestaw SUNKER ELITE TWO + COBRA HGA1500 sprawdza się bardzo dobrze a jeszcze jej nie stroiłem...

Moderator nie obraża innych - Moderator dobitnie zwraca uwagę

http://statichg.demotywatory.pl/uploads … 92_500.jpg

#37 2008-11-20 08:32:27

Gachu
Nieźle sie stara

Łukasz napisał(a):

panowie dziś zakupiłem antenkę Cobra HGA 1500 i jestem baaardzo zadowolony img/smilies/wink jak testowałem ją dzisiaj to z około 10 km mobilki mówili ze słychać mnie bardzo dobrze czy tez jak ojca rydzyka hehehe czyli??? zestaw SUNKER ELITE TWO + COBRA HGA1500 sprawdza się bardzo dobrze a jeszcze jej nie stroiłem...

test zasięgu możesz zrobić z bazą bo z mobilami to tak po polsku PI razy DRZWI bo drogi nie sa proste a nie każdy patrzy gdzie jest (sam często mówie, że super cie słychac na zakopiance choc pytający jez w
Rzeszowie w promieniu  2 km a baza poda ci dokładne namiary (siłe sygnału i modulacje) a że baza jest przeważnie w budynku to jest nie mobilna, baze wywołuj na 28 kanale

#38 2008-11-20 11:20:15

b_giant
Nieźle sie stara

pawelek napisał(a):

heeh x ...do zabawy właściwie
tzn. do unikniecia mandatow tez jasna sprawa

Z tymi mandatami to też tak nie do końca jak myslisz.Pamiętaj,że radio CB to nie antyradar.Żebyś wiedział o policji,najpierw ktoś pierwszy musi ją zauważyć i puścić info przez radio.Zawsze to Ty możesz być tym pierwszym,który przejeżdża.Pamiętaj,że w momencie pytania się o drogę,zawsze może być czysto.Ale przez ten czas,któy minął od momentu jak przejechał mobil,którego pytałeś,do momentu jak Ty jedziesz,może się trochę zmienić.Wiesz...to tylko teoria.W praktyce raczej od razu jak się miśki ustawiają to już ktoś o tym mówi,ale czasem można się nieźle wpakować.A poza tym jak wiesz,że jest czysto , to podświadomie mniej uważasz na prędkość,przepisy i w sumie to powiem Ci,że "na radio" się dużo szybciej jeździ.Ja się keiedyś w środku nocy wpakowałem na nieoznakowany jeszcze jak Honde miałem.LEciałem obwodnicą z siostrą do chaty,a mi się śpieszyło bo zaraz do laski miałem jechać.Droga miała być czysta i na 60 miałem koło 130.Dzięki Bogu,że nie mieli wyciągniętej suszary,a tylko tak stali.Ale od razu halt i mnie zaczeli trzepać.Zje*ali tylko żebym tak nie jeździł.Strach pomyśleć co by było jakby mieli suszare.
A jakbym nie miał radia,to bym tam na pewno wolniej jechał,bo bym się bał.Pamiętaj o tym.Radia też trzeba z głową używać.wiesz to tylko takie narzędzie pomocnicze a nie jakaś wyrocznia.Poza tym uwierz mi,że większość ludzi się zachowuje jakby kupili radio bez gruchy i jeżdża tylko na nasłuchu.Taki cymbał Ci nie powie słowa,choćby i wiedział że coś nie tak.
A na końcu Ci tylko napiszę,że misiaki strasznie nie lubią radyjek i jak Cię już drapną to tak szybko się nie wybronisz img/smilies/wink...w końcu oni też wiedzą po co jest radio .
Pozdro

#39 2008-11-20 15:29:09

pawelek
Zbanowany
Rok produkcji:

no wlasnie- oni wiedza po co to jest a szkoda hehe

Kiedy Cienki szybko gna,

#40 2008-11-20 17:23:42

Gachu
Nieźle sie stara

nie tylko wiedzą ale sami mają w radiowozach

b_giant napisał(a):

uwierz mi,że większość ludzi się zachowuje jakby kupili radio bez gruchy i jeżdżą tylko na nasłuchu.Taki cymbał Ci nie powie słowa,choćby i wiedział że coś nie tak.

bo to właśnie dlatego że 90% użytkowników CB traktuje jak punkt informacji o miśkach, a to jest naprawdę wkurzające bo pytasz, z przeciwka jedzie 10 debili z drutami marki hustler i żadem gębacza nie otworzy że za 3 km suszą (tak mi się trafiło 2 listopada jak wracałem z Gorlic do Rz-wa)  fakt że połowa z nich ma wyłączone radia bo im szumią a druga połowa nie wie co ma powiedzieć dlatego jak po 2 krotnym zapytaniu nikt się nie odzywa to podaje info po którym zaraz radio w wielkiej panice ożywa tyle że ja sie już nie odzywam

#41 2008-11-20 20:12:50

b_giant
Nieźle sie stara

Gachu napisał(a):

A widzisz.Nad tym problemem się kiedyś sam zastanawiałem.W końcu tak by było im najlepiej.Puszczają w eter info,że jest czysto,ustawiają się za krzakiem i liczą tylko pieniążki (tak sobie pomyślałem).Zacząłem troche szukać i pytać po forach i dowiedziałem się czegoś takiego,że tam jakiś głowny komendant policji (no wiesz ten najważniejszy w Wa-wie) wydał tam jakiś przepis zakazujący stosowania CB radia w radiowozach policyjnych,gdyż może on powodować zakłocenia tych ich policyjnych radyjek do łączenia się z bazą.Tak słyszałem,nie wiem ile w tym prawdy.Ale za to ponoć krokodyle (inspecja drogowa,czy tam transportowa - nie wiem jak to się fachowo nazywa) już ponoć mają radyjka CB.Tak słyszałem,ręki bym nie dał sobie uciąć za prawdziwość tych informacji,ale podobno to prawda. img/smilies/wink

Pozdrawiam

#42 2008-11-21 08:04:39

Gachu
Nieźle sie stara

b_giant napisał(a):

Gachu napisał(a):

A widzisz.Nad tym problemem się kiedyś sam zastanawiałem.W końcu tak by było im najlepiej.Puszczają w eter info,że jest czysto,ustawiają się za krzakiem i liczą tylko pieniążki (tak sobie pomyślałem).Zacząłem troche szukać i pytać po forach i dowiedziałem się czegoś takiego,że tam jakiś głowny komendant policji (no wiesz ten najważniejszy w Wa-wie) wydał tam jakiś przepis zakazujący stosowania CB radia w radiowozach policyjnych,gdyż może on powodować zakłocenia tych ich policyjnych radyjek do łączenia się z bazą.Tak słyszałem,nie wiem ile w tym prawdy.Ale za to ponoć krokodyle (inspecja drogowa,czy tam transportowa - nie wiem jak to się fachowo nazywa) już ponoć mają radyjka CB.Tak słyszałem,ręki bym nie dał sobie uciąć za prawdziwość tych informacji,ale podobno to prawda. img/smilies/wink

Pozdrawiam

pooglądaj sobie UWAGA PIRAT na TVN Turbo - praktycznie we wszystkich radiowozach występujących w programie maja CB albo zawołaj na CB kiedys, ja juz nie raz z miśkami konferowałem

Ostatnio edytowany przez Gachu (2008-11-21 08:06:54)

#43 2008-11-21 20:45:22

pawelek
Zbanowany
Rok produkcji:

skubance;p a pamietam jak w TVN Turbo wzieli jednego do radiowozu i tam nagle jakis wrzask:
-DAĆ MU!!! PODWÓJNIE!!! xD

a kierowca:
- to CB czy jakies policyjne radio?

gliniarz:
- niee to CB! inni kierowcy nam podpowiadaja...xD hehhe

Kiedy Cienki szybko gna,

#44 2008-11-21 22:22:44

kiero
Przyjaciel Forum
Silnik / moc / zasilanie: bylo 903 jest 1242, pełen wtrysk ofc xD
Rok produkcji: 1993
Posiadany pojazd: Cinquecento "BS=Biała Strzała;]"
Serwis

ja gdzieś czytałem czy słyszałem że policja moze mieć CB ale nie moze wprowadzać w bład kierowców np. mówić ze cutyje "Dróżka czysta" koniec cytatu hehe a po tym wyciagnac suszary i suszyć img/smilies/big_smile jedynie mogą pomagac w odnalezieniu drogi itp itd img/smilies/wink

Ostatnio edytowany przez kiero (2008-11-21 22:23:28)

https://lh6.googleusercontent.com/-ZCQb8yEWGYI/Tf5wcVCyKZI/AAAAAAAABW0/ALGc4vNunl0/podpis.png
Dyplomata - osoba potrafiąca powiedzieć w taki sposób spierda*** że poczujesz podniecenie na sama myśl zbliżającej się wyprawy.
MUGENA ZOSTAWCIE HONDZIE!!!!!!!!!!!!

#45 2008-11-21 23:29:13

tomek88
Stary wyjadacz
Silnik / moc / zasilanie: 704, 1.4
Rok produkcji: 94, 97
Posiadany pojazd: Cinquecento, CORDOBA
Serwis

znam przypadek ze policja odpowiedziała tak: "...Stoimy pod wiaduktem i suszymy, więc uważajcie" lub coś w tym stylu słyszałem jak rano jechałem do szkoły to jednak tam stali

#46 2008-11-22 08:21:12

pawelek
Zbanowany
Rok produkcji:

o kurcze... nieźi byli

Kiedy Cienki szybko gna,

#47 2008-11-22 08:46:33

pawelek
Zbanowany
Rok produkcji:

jakbym kupował to wybrałem:

http://allegro.pl/item488282817_antena_ … c_100.html
i
http://allegro.pl/item481818574_cb_radi … ja_fv.html

skuszę się chyba na TTi bo jest chyba bardziej zaawansowane technicznie. ja nie bede go tak dużo używał ale jak kupię już to na lata i dobry sprzęt:)

a widzialem jeszcze Presidenty za 700 zł... Wygląd miały taki jak Sunker. Te Presidenty są dobre?? tak z ciekawości pytam...

Kiedy Cienki szybko gna,

#48 2008-11-22 19:47:07

dziubek
Nowy

"...Stoimy pod wiaduktem i suszymy, więc uważajcie"

sam to kiedyś na drodze słyszałem gdzieś pod Radomiem

a widzialem jeszcze Presidenty za 700 zł... Wygląd miały taki jak Sunker. Te Presidenty są dobre?? tak z ciekawości pytam...

tak to były kiedyś najlepsze radia na rynku bo teraz ich legendy została tylko cena bo inne im zaczęły dorównywać ale jak się ma trochę więcej kasy to polecam P. walkera (sam na niego poluję)

za 20 zł więcej kupisz już oryginalnego hustlera a nie jego podróbkę bo hustler to też podróbka Wilson Little Will więc chyba nie musze pisać jak się zachowuje podróbka podróbki to tak jak oryginalna cola za 4 zł i jej lidlowe czy biedronkowe podróbki ta dobra to koszt 2,50 ale jest też taka po 69 gr

Ostatnio edytowany przez dziubek (2008-11-22 19:48:00)

#49 2008-11-23 15:01:58

pawelek
Zbanowany
Rok produkcji:

hmhm Gachu polecal ta antenke tylko mowil, że ma cewke nawiniętą na papier:)

to może jakiś link z orginalna antena?? z góry dziex:)

Kiedy Cienki szybko gna,

#50 2008-11-24 14:50:36

pawelek
Zbanowany
Rok produkcji:

grzech1991 napisał(a):

chłopaki jak radzicie sobie z wyciągnięcem kabla za bagażnik na zewnątrz, ucinacie uszczelkę czy jak?

sory dubluje, ale oprócz Tomka nikt nie odpowiedzial:/
jak radzicie sobie z magnesowka w zime?

Kiedy Cienki szybko gna,

Stopka forum